Pasaulyje

2018.02.26 11:19

A. Merkel formuojamoje vyriausybėje – ir jos kritikai

Angela Merkel pirmadienį lauks savo partijos suvažiavimo sprendimo, ar patvirtinti jos pasirinktus būsimosios vyriausybės ministrus. Aršiausiam savo kritikui partijoje kanclerė pasiūlė sveikatos ministro postą, o vadovauti gynybai paliko ligšiolinę ministrę ir žadėjo remti jos siekį stiprinti kariuomenę, kurios parengtis plačiai kritikuojama.

Krikščionių demokratų suvažiavime į svarbų partijos postą bus paskirta ir Saro krašto vadovė, kuri vis plačiau laikoma galima A. Merkel įpėdine.

Dar neseniai buvusi stipriausia Europos lyderė, A. Merkel dabar taip politiškai nusilpusi, kad svarbiausią sprendimą dėl jos ateities suvažiavime pateiks ne jos pačios krikščionys demokratai, o Socialdemokratų partija – trečioji pagal populiarumą. Kairiųjų partijos nariai iki savaitgalio balsuos, ar pritarti taip sunkiai pasiektam susitarimui dėl naujos didžiosios koalicijos, ir dar visiškai gali būti, kad jį atmes, nors A. Merkel, siekdama tokios krizės išvengti, padarė skaudžių nuolaidų.

Antai nors jos partija balsų gavo kur kas daugiau, ji sutiko atiduoti kairiesiems Finansų ir kitas svarbias ministerijas, kad ministrų vyriausybėje šios partijos turėtų po lygiai. Sekmadienį pristatydama kandidatus A. Merkel pripažino, kad buvo skaudžių pasirinkimų. Jai svarbiausia buvę suderinti jaunystę ir patirtį.

Nors kariuomenės būklė pripažinta kaip dramatiškai prasta, su kairiaisiais nesutarta išlaidas gynybai didinti iki NATO standartų. Bet pasilikusi gynybos ministeriją sau, A. Merkel palieka ir buvusią ministrę.