Pasaulyje

2018.02.26 08:48

Per didžiulį sprogimą JK Lesterio mieste žuvo 4 žmonės

DELFI.lt, 15min.lt 2018.02.26 08:48

Sekmadienį vakare Jungtinės Karalystės Lesterio mieste veikiausiai dėl dujų nuotėkio įvyko didelis sprogimas. Teigiama, jog šis sprogimas nėra susijęs su terorizmu. Per nelaimę žuvo 4 žmonės, dar šeši sužeisti, du iš jų yra kritinės būklės.

23:34 val. sekmadienio laiko „Sky News“ pranešė, kad per incidentą sužeisti keturi asmenys. Jie pristatyti į ligoninę, jų būklė kritinė. Po sprogimo taip pat buvo evakuota 60 aplinkinių namų. Patikslinus duomenis, pranešta apie 6 sužeistuosius.

Pranešama, kad sprogimas įvyko apie 19 val. vietos laiku (maždaug 21 val. Lietuvos laiku).

„Mes buvome namuose, apie 500 m. nuo sprogimo vietos. Išgirdome didžiulį sprogimą, namas net sudrebėjo. Lauke buvo daug dūmų, labai daug dūmų“, – pasakojo netoli įvykio vietos gyvenanti Kat Pattinson ir pridūrė, kad sprogimas namą sulygino su žeme. 

Studentas Jamesas Dillonas, šio incidento metu ėjęs iš savo draugo namų, pasakojo: „Išgirdome galingą sprogimą. Įvykio vietą tikrąją to žodžio prasme užtvindė gelbėjimo tarnybos“.

Kalbėdamas po 21 val. vietos laiku, jis nurodė, kad iš įvykio vietos išvažiavo du greitosios pagalbos automobiliai.

Vietos žurnalistė Laura Scigliano, kalbėjusi su „Sky News“, sakė, kad žmonės iš pradžių išgirdo galingą sprogimą, o tuomet įsiplieskė gaisras.

„Dabar nebematau jokių liepsnų, tik dūmus. Vienas liudininkų man sakė, kad garsas buvo toks, tarsi sprogo bomba. Panašu, kad namas yra visiškai sugriautas. Ten tikras chaosas. Virš galvų skraido sraigtasparnis“, – kalbėjo ji.

L. Scigliano taip pat pridūrė, kad gatvė, šalia kurios įvyko sprogimas, yra viena pagrindinių, vedančių į miestą, ir dienos metu čia būna labai daug mašinų.

Kitas vietos gyventojas, gyvenantis netoli sprogimo vietos, teigė: „Išgirdau galingą trenksmą ir pradėjau galvoti, kas tai galėjo būti.“

„Išėjau iš namo ir mes išvydome liepsnas, bet tiksliai nežinojome, kuri parduotuvė degė.

Tai judrus rajonas, turintis daug gyventojų. Dabar jis yra atitvertas. Atvyko daug greitosios pagalbos automobilių, bet negirdėjau, ar kas nors nukentėjo. Tačiau pradedu manyti, jog kažkas per tokį sprogimą tikrai turėjo būti sužeistas“, – pridūrė jis.

BBC praneša, kad sprogimas įvyko dviejų aukštų gyvenamajame pastate, vaizdo įrašuose iš įvykio vietos matyti, kad pastatas dega atvira liepsna. Anot pranešimų, sprogimas nugriaudėjo „Western Park Store“, parduotuvėje „Londis“. Priešais ją yra autobusų stotelė.

This footage shows the aftermath of an apparent explosion in the Hinckley Road area of Leicester. Police have declared a "major incident." More information as we get it. pic.twitter.com/ghVIGEYjdk

„Prie Hinckley Road įvyko didelio masto incidentas, šiuo metu visos pagalbos tarnybos dirba įvykio vietoje. Eismas uždarytas“, – rašoma oficialioje Lesterio policijos „Twitter“ paskyroje.