Pasaulyje

2018.02.25 19:16

JAV išslaptintas demokratų raštas, kuris paneigia respublikonų kaltinimus

Jungtinėse Valstijose išslaptintas demokratų kongresmenų raštas, kuriame paneigiami respublikonų kaltinimai, esą tyrimas prieš Donaldo Trumpo komandą buvo politizuotas.

„Manau, sąžiningi žmonės, žvelgiantys į faktus dabar, pilnesnėje šviesoje, turėtų matyti, kad Federalinis tyrimų biuras elgėsi deramai. Turime dėmesį vėl perkelti į tai, kaip elgėsi Rusija, kokios pagalbos ji sulaukė iš asmenų Amerikoje, ir, svarbiausia, ką darysime, kad padėtume apsaugoti mūsų šalį ateityje“, – sako JAV atstovų rūmų demokratų mažumos lyderis Adamas Schiffas.

Raštas, skirtas apginti Federalinį tyrimų biurą nuo slaptos respublikonų kongresmeno atmintinės, sudrebino JAV sausį. Jame tyrėjai kaltinami, esą jie prašė sekti vieną iš  D. Trumpo komandos narių remdamiesi nepatvirtintu, politizuotu ir opozicijos apmokėtu dosjė apie Rusijos pėdsaką.

Tuo metu demokratų rašte aiškinama, kad įkalčiai apie Carterio Page`o ryšius su Rusija buvo patikimi ir surinkti seniau. D. Trumpas respublikonų atmintinę išslaptino, nors tam griežtai prieštaravo ir Teisingumo departamentas, ir Federalinis tyrimų biuras. Tačiau demokratų atsako išslaptinti jis neleido, kol bus išbrauktos jautriausios vietos.