Pasaulyje

2018.02.25 17:07

Šiaurės Korėjos pareigūnas: Pchenjanas pasirengęs deryboms su JAV

BNS 2018.02.25 17:07

Pietų Korėjoje viešintis įtakingas Šiaurės Korėjos pareigūnas sekmadienį pareiškė, kad jo šalis yra pasirengusi pradėti derybas su Jungtinėmis Valstijomis.

Toks jo pareiškimas žymi neįprastą siekį pagerinti diplomatinius santykius tarp Vašingtono ir Pchenjano; praėjusiais metais įtampa tarp jų išaugo dėl Šiaurės Korėjos vykdomų branduolinės ir balistinių raketų programų, daugybės raketų bandymų ir abiejų priešininkių atvirų grasinimų karu.

Kim Yong Cholas, valdančiosios Šiaurės Korėjos darbininkų partijos centrinio komiteto pirmininko pavaduotojas, sekmadienį dalyvavo Pietų Korėjos Pjongčango mieste vykstančioje žiemos olimpiados uždarymo ceremonijoje.

Seulas mano, kad jis buvo dviejų atakų, 2010-aisiais pareikalavusių 50 pietų korėjiečių gyvybių, sumanytojas.

Kim Yong Cholas sakė, kad jo šalies lyderis Kim Jong Unas nori pagerinti santykius su Vašingtonu ir turi „gausių ketinimų surengti derybas“ su JAV pareigūnais, pranešė Seulo prezidentūra.

Šiaurės Korėjos atstovas tokį pareiškimą padarė per susitikimą su Pietų Korėjos prezidentu Moon Jae-inu. Jis yra nusiteikęs pagerinti santykius su šiaurine kaimyne, nors pastaruoju metu padėtis Korėjos pusiasalyje buvo itin įtempta.

Po Pjongčango olimpiados atidarymo ceremonijos Šiaurės Korėjos delegacija pakvietė Pietų Korėjos prezidentą atvykti į viršūnių susitikimą Pchenjane. Vis dėlto Moon Jae-inas neskubėjo priimti šio kvietimo ir pareiškė, kad tokiam jo vizitui reikia „tinkamų sąlygų“.

Pietų Korėjos vadovas sakė, kad Vašingtono ir Pchenjano atstovai turėtų skubiai susitikti, kad „iš esmės užbaigtų“ aklavietę Korėjos pusiasalyje.

Kim Yong Cholas vėliau sekmadienį prisijungė prie Moon Jae-ino, JAV lyderio Donaldo Trumpo dukros ir patarėjos Ivankos, Tarptautinio olimpinio komiteto vadovo Thomo Bacho bei JAV kariuomenės štabo Pietų Korėjoje generolo Vincento Brookso, Pjongčango olimpinio stadiono VIP tribūnoje stebėjusių olimpinių žaidynių uždarymo ceremoniją.

Buvęs Šiaurės Korėjos kariuomenės žvalgybos vadas stebėjo K-Pop (Korėjos popmuzikos) atlikėjų pasirodymus ir fejerverkus, o pasigirdus Pietų Korėjos himnui, Kim Yong Cholas atsistojo drauge su visais ceremonijos žiūrovais.