Pasaulyje

2018.02.24 20:06

Estai džiaugiasi išskirtiniu Lietuvos sveikinimu

LRT.lt 2018.02.24 20:06

Talino gatvėse sutikti estai džiaugėsi šiltu ir maloniu Lietuvos sveikinimu Estijai, kuris parodo šalių ryšį ir norą bendrauti. Praeivius kalbino LRT žinių tarnyba, kuri lankėsi Estijoje ir fiksavo, kaip Nepriklausomybės 100-ąsias metines švenčia estai. 

Visi sutikti praeiviai mintinai mokėjo prezidentės ir kitų muzikantų atliktą vieną populiariausių Estijos dainų „Eestlane olen ja Eestlaseks Jään“, kuri dar vadina neoficialiu antruoju Estijos himnu.

Kai kurie gatvėje sutikti žmonės jau buvo matę šį sveikinimą ir džiaugėsi parodytu išskirtiniu dėmesiu. Tiesa, ne visi žinojo, kad šią dainą kartu su daininkais atlieka ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Kviečiame jus pamatyti Giedriaus Vitkausko ir Edvardo Špoko nufilmuotas švenčiančių estų reakcijas į sveikinimą.

Lietuva Estiją sveikina ne tik daina. Vasario 24 dienos vakare Vilnius pasipuošė Estijos vėliavos spalvomis. Buvo apšviesti Trijų Kryžių kalnas, sostinės tiltai, Estijos vėliava išskleista Valdovų rūmuose, iš kurių 19 valandą 18 minučių laisvės trimitininkas sugrojo Estijos valstybės himną, pasiųsdamas vienybės ir brolybės žinią.

Estijos vėliavos spalvomis nušvito ir Katedros aikštėje stovintis Lietuvos šimtmečio varpas. Taip Lietuvos sostinė pasveikino vasario 24-ąją nepriklausomybės šimtmetį švęsiantusią Estiją.