Pasaulyje

2018.02.24 18:55

Estija švenčia nepriklausomybės šimtmetį

BNS2018.02.24 18:55

Estijos nepriklausomybės šimtmečio renginiai šeštadienį prasidėjo valstybinės vėliavos pakėlimu Ilgojo Hermano bokšte prie parlamento Talino senamiestyje.

Per anksti ryte įvykusią ceremoniją pagerbdamas Estijos Respublikos kūrėjus parlamento pirmininkas Eiki Nestoras išvardijo per šimtmetį pasiektus šalies laimėjimus.

„Estijos nepriklausomybė dabar apsaugota geriau nei bet kada, nes turime draugų ir sąjungininkų“, – sakė jis.

„Mūsų gyventojų pajamos niekada nebuvo tokios didelės kaip šiandien. Tačiau tarp mūsų taip pat yra žmonių, kurie turi tiek rūpesčių, kad su jais nebesusitvarko, ir jiems reikia aktyviau padėti, – tęsė parlamento pirmininkas. – Mes galime laisvai išvykti iš savo šalies ir čia sugrįžti. Galime atvirai kalbėti ir reikšti savo nuomonę. Estija – atviro pasaulio dalis, nes be jo neturėtume kuo kvėpuoti.“

„Šiame laisvame pasaulyje Estija yra vienintelė vieta, kurioje galime galvoti ir kalbėti viena kalba, jausdamiesi laisvi ir vertingi“, – pridūrė E. Nestoras.

Vėliau šeštadienį įvyko karinis paradas, kurį priėmė prezidentė Kersti Kaljulaid. Parade dalyvavo Estijoje dislokuota tarptautinė NATO grupė.

NATO pajėgų buvimas yra pagrindinis karinio atgrasymo veiksnys, pradėdamas paradą, kuriame dalyvavo 1,1 tūkst. karių ir 100 karinės technikos vienetų, sakė Estijos pajėgų vadas generolas Riho Terras.

Estijos premjeras Juris Ratas, sveikindamas šalį su nepriklausomybės šimtmečiu, paragino piliečius niekada nepamiršti valstybę sukūrusių žmonių.

„Labai džiaugiuosi galėdamas iš visos širdies pasveikinti jus su 100-osiomis mūsų Estijos Respublikos metinėmis, – sakoma premjero sveikinime, kurį paskelbė vyriausybės spaudos tarnyba. – Mes esame laiminga valstybė, nes turime savo laisvą šalį ir čia patys galime tvarkyti savo gyvenimą. Linkiu, kad darytume visa, ką galime, laikytumėmės drauge ir didžiuotumėmės vieni kitais bei savo laisva Estijos valstybe.“

Šeštadienį vakare šalies prezidentė K. Kaljulaid rengia priėmimą.

Nepriklausomybės šimtmetį švenčiančią Estiją sveikina ir Lietuva. Plačiau apie tai žiūrėkite reportaže:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.