Pasaulyje

2018.02.23 19:30

ES lyderiai ragina skelbti paliaubas Rytų Gutoje, Sirijoje

BNS2018.02.23 19:30

Europos lyderiai penktadienį ragino nedelsiant skelbti paliaubas Sirijoje, kad būtų galima suteikti humanitarinę pagalbą Rytų Gutoje apsuptiems žmonėms ir leisti evakuoti civilius, kai šiame sukilėlių kontroliuojamame rajone žuvo daugiau nei 400 civilių gyventojų.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel penktadienį laiške Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui paragino pritarti Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos rezoliucijai dėl paliaubų skelbimo Sirijoje, pranešė Prancūzijos prezidentūra.

E. Macronui ir A. Merkel būnant ES vadovų susitikime Briuselyje išsiųstame laiške prašoma Rusijos pritarti rezoliucijai, reikalaujančiai 30 parų paliaubų Sirijoje, kad, pirmiausia, būtų galima suteikti medicininę ar kitokio pobūdžio pagalbą Rytų Gutai ir leisti evakuoti civilius.

„Kol kas nežinoma, kokia bus Rusijos pozicija“, – sakoma Eliziejaus rūmų pareiškime.

Europos Sąjungos užsienio politikos vadovė Federica Mogherini taip pat paragino nedelsiant skelbti paliaubas Sirijoje.

„Žudynės Rytų Gutoje turi liautis dabar, – pabrėžė F. Mogherini. – Europos Sąjungai trūksta žodžių, kuriais galėtų aprašyti Rytų Gutos žmonių patiriamą siaubą.“

Pasak ES diplomatijos vadovės, ES ragina visas konflikto šalis „imtis visų būtinų priemonių paliauboms ir ... skubiai humanitarinei pagalbai užtikrinti“.

„Sirijos režimas privalo nedelsiant nukreipti taikiklį nuo savo žmonių ir vykdyti savo svarbiausią pareigą juos apsaugoti“, – pridūrė F. Mogherini.

JT Saugumo Taryba dėl 30 dienų paliaubų rezoliucijos turėtų balsuoti penktadienį. Kol kas neaišku, ar Rusija pritars šiai priemonei, dėl kurios buvo deramasi jau dvi savaites.

Per penkias dienas trunkančią Sirijos režimo pajėgų ataką netoli Damasko, sukilėlių kontroliuojamame Rytų Gutos anklave, jau žuvo daugiau kaip 400 civilių. JT generalinis sekretorius Antonio Guterresas sakė, kad anklavas tapo „pragaru Žemėje“ 400 tūkst. jame gyvenančių civilių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.