Naujienų srautas

Pasaulyje2013.06.26 08:52

B. Obama sieks ženkliai sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą

ELTA 2013.06.26 08:52

JAV prezidentas Barackas Obama pradeda naują kampaniją kovoje su klimato kaita. Savo kalboje Vašingtone jis antradienį paskelbė apie virtinę priemonių šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimui mažinti, praneša agentūra AFP.

JAV prezidentas Barackas Obama pradeda naują kampaniją kovoje su klimato kaita. Savo kalboje Vašingtone jis antradienį paskelbė apie virtinę priemonių šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimui mažinti, praneša agentūra AFP.

Kad išvengtų klimato kaitos skeptikų blokados Kongrese, B. Obama savo planus ketina įgyvendinti išleisdamas potvarkius. „Klausimas yra, ar mes rasime drąsos veikti, kol nėra per vėlu“, – kalbėjo prezidentas Džordžtauno universitete. Turėdamas omenyje gamtos stichijas, kaip, pavyzdžiui, uraganas „Sandy“, jis įspėjo, kad „merikiečiai visoje šalyje“ jau moka kainą už neveiklumą kovoje su klimato kaita.

B. Obama sakė, kad jo tikslas yra iki 2030 metų 3 mlrd. tonų sumažinti užterštumą anglies dvideginiu. Tai atitinka pusę JAV energetikos sektoriaus kasmet išmetamo CO2. Be kita ko, B. Obamos planas numato 8 mlrd. dolerių valstybines garantijas investicijoms į mažai teršalų išmetančias technologijas.

Vidaus reikalų departamentas turės įgyvendinti pakankamai saulės ir vėjo energijos projektų, kad iki 2020 metų daugiau kaip 6 mln. namų ūkių būtų aprūpinti atsinaujinančia energija. Gyvenamųjų namų ir verslo pastatų energijos efektyvumą B. Obama nori padidinti 20 proc.

Prezidentas su padariniais klimatui susiejo ir pritarimą prieštaringai vertinamam naftotiekiui „Keystone XL“. Jo tiesimas esą tik tada pasitarnaus nacionaliniams interesams, „jei projektas smarkiai nepadidins užterštumo CO2“.

Už klimato apsaugą aktyviau kovoti B. Obama sieks ir tarptautiniu lygiu. Planuojamos dvišalės iniciatyvos su Kinija, Indija ir kitomis didžiosiomis CO2 teršėjomis. Be to, JAV vyriausybė ateityje nerems anglimi kūrenamų elektrinių statybos užsienyje. Vietoj to bus skatinamas „arių energijos šaltinių“ – dujų ir branduolinės energetikos naudojimas.

Vienas B. Obamos klimato strategijos punktų yra JAV apsaugojimas nuo klimato šilimo padarinių. Vyriausybė Vašingtone rems federalines valstijas ir bendruomenes, kad jos pasirengtų audroms ir jūros lygio kilimui.

B. Obamos pastangos klimato politikos srityje pirmąją kadenciją žlugo dėl pasipriešinimo Kongrese.

Iš priemonių, kurias prezidentas dabar pasiūlė CO2 mažinti, nė vienai nereikės Senato ir Atstovų Rūmų pritarimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi