Naujienų srautas

Pasaulyje2018.02.20 16:18

Tarptautiniai antisemitizmo tyrėjai smerkia Lenkijos holokausto įstatymą

ELTA 2018.02.20 16:18

Tarptautiniai antisemitizmo tyrėjai antradienį Vienoje pasmerkė Lenkijos holokausto įstatymą ir pareikalavo jį atšaukti. Jei įstatymas būtų įgyvendintas, „būtų smarkai apribota nuomonės laisvė ir laisvė tirti bei smarkiai iškreipta holokausto istorija Lenkijoje“, sakoma pareiškime, kurį cituoja austrų naujienų agentūra APA. 

Įstatymas, anot mokslininkų, tiesiogiai kelia grėsmę „holokaustą išgyvenusiems žmonėmis, mokslininkams ir visiems tiems, kurie tyrinėja ir atvaizduoja šio tamsaus meto istoriją“. Mokslininkai teigia sutinkantys su Lenkijos vyriausybe, kad „pavadinimas „lenkų mirties stovyklos“ istoriškai yra netinkamas“ ir turėtų būti „griežčiausiai vengiamas“. Tačiau jie atmeta bet kokius mėginimus „auklėti bausmėmis ir kriminalizavimu“. 

Ginčytinas įstatymas, be kita ko, numato piniginę baudą ir iki trejų metų laisvės atėmimo bausmę tiems, „kurie viešai ir neteisingai“ kaltins lenkų tautą ar valstybę prisidėjus prie nacių režimo įvykdytų nusikaltimų. Taip vyriausybė Varšuvoje nori pasiekti, kad Lenkija nebūtų kaltinama kolaboravimu su naciais.

Konferenciją Vienoje, kurioje dalyvauja aukšti politikai ir mokslininkai, organizavo Vienos, Tel Avivo ir Niujorko universitetai bei Europos žydų kongresas. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi