Pasaulyje

2018.02.20 15:29

Šalia Damasko – vienas pražūtingiausių bombardavimų nuo 2013-ųjų

LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.02.20 15:29

Sirijos valdžiai stiprinant atakas sukilėlių kontroliuojamoje Rytų Gutoje, pastarąją parą čia žuvo mažiausiai 100 civilių, tarp jų kelios dešimtys vaikų. Teigiama, kad nuo 2013-ųjų tai vienas didžiausių bombardavimų zonoje šalia Damasko, kai ją užėmė sukilėliai.

Jungtinės Tautos situaciją Rytų Gutoje vadina nekontroliuojama ir ragina Sirijos valdžią sustabdyti puolimą. Ši zona yra paskutinė sukilėlių kontroliuojama tvirtovė šalia sostinės. Ją yra apsupusios sustiprintos prezidento Basharo al-Assado pajėgos, kurios artimiausiu metu žada perimti šią vietovę. 

Praėjusią savaitę Rytų Guta sulaukė pirmosios per kelis mėnesius humanitarinės pagalbos, skaičiuojama, kad čia vis dar gyvena 400 tūkst. civilių. 

Tuo metu Turkija įspėja Damaską nepadėti kurdams, kurie kovoja su Ankaros pajėgomis šiaurės Sirijoje. Anksčiau pasigirdo kalbos, esą kurdai pasiekė susitarimą su Damasku dėl vyriausybinių pajėgų įvedimo į Afriną, taip padedant atremti Turkijos  puolimą. Kurdų kovotojai neigia šias kalbas, teigdami, kad jokio susitarimo nėra, tačiau jie ragina Sirijos pajėgas įžengti ir apsaugoti sienas.