Pasaulyje

2018.02.19 17:11

Liuksemburgo ministras Vengrijos premjerą pavadino diktatoriumi

ELTA2018.02.19 17:11

Liuksemburgo užsienio reikalų ministras Jeanas Asselbornas Vengrijos premjerą Viktorą Orbaną pavadino diktatoriumi. Taip jis reagavo į šio sekmadienį perskaitytą metinį pranešimą, kuriame V. Orbanas pabėgėliams padedančioms civilinėms organizacijos pagrasino uždarymu.

„Tokia pozicija tinka diktatoriui, kuriam troškimas išsaugoti valdžią yra svarbiau už bet kokį moralinį padorumą“, – sakė J. Asselbornas Vokietijos laikraščiui „Tagesspiegel“. Vengrijos parlamentui, anot ministro, šiuo metu pateikti įstatymų projektai, kurių tikslas yra apsunkinti pabėgėliams padedančių civilių asmenų veikslą arba ją net uždrausti. Debatai dėl šių projektų turėtų prasidėti antradienį.

J. Asselbornas pareikalavo atimti Vengrijos balso teisę ES. Esą būtina aktyvuoti tai leidžiantį 7-ąjį ES sutarties straipsnį. „ES turi pabusti ir pareikšti pasipiktinimą“, – pridūrė ilgiausiai pareigas einantis ES užsienio reikalų ministras.

Savo kalboje sekmadienį V. Orbanas griežtus veiksmus prieš pabėgėliams padedančias organizacijas argumentavo tariamu pavojumi, kurį kelia „masinė musulmonų imigracija“ į Europą. „Jei tai tęsis, daugumą Europos didmiesčiuose vienareikšmiškai sudarys musulmonai. (...) Tautos nustos egzistuoti, Vakarai kris, o Europa net nepastebės, kad yra okupuojama“, – kalbėjo premjeras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.