Pasaulyje

2018.02.19 09:52

Estijos prezidentė paragino visas ES šalis gynybai skirti po 2 proc. BVP

Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid ragina Europos Sąjungos šalis vykdyti reikalavimą – gynybai skirti 2 procentus bendrojo vidaus produkto (BVP), kad būtų sustiprintas regiono saugumas, o gynybos išlaidų našta pasidalyta teisingai.  

Estija gynybai skiria 2,2 procento BVP. Miunchene, kur vyko autoritetinga tradicinė konferencija saugumo klausimais K. Kaljulaid pabrėžė, kad Estija nejunta gresiančio pavojaus, bet perspėjo – kaimynė Rusija kelia nerimą.

„Labai gaila, kad mūsų kaimynė Rusija nėra klestinti, demokratiška, ramiai besivystanti, norėtume, kad ji tokia būtų, nes mums tai būtų į naudą, kad ir ekonomikos požiūriu. Tokia logika. Labai norėtume turėti tokią kaimynę, bet yra kaip yra – Rusija neprognozuojama, negerbia net savo pačios parašų tarptautinėse sutartyse, pradedant Helsinkio paktu, baigiant Budapešto susitarimu. Turime gyventi esant tokiai padėčiai, ir tai darome. Estija skiria gynybai 2,2 procento BVP, ir mūsų nedidelę ekonomiką turinti šalis daugiau neišgali, bet regione turi būti daroma gerokai daugiau“, – sakė Estijos prezidentė.