Pasaulyje

2018.02.18 16:34

B. Netanyahu įspėja Iraną: nebandykite mūsų

ELTA2018.02.18 16:34

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu griežtais žodžiais įspėjo Iraną dėl eskalacijos Artimuosiuose Rytuose. „Nebandykite mūsų“, – pareiškė jis sekmadienį Miuncheno saugumo konferencijoje. B. Netanyahu savo žodžius skyrė tiesiogiai Irano užsienio reikalų ministrui Mohammadui Javadui Zarifui, taip pat dalyvaujančiam konferencijoje. B. Netanyahu laikė rankoje iškėlęs metalinę detalę, kuri, anot jo, yra bepiločio, įskridusio į Izraelio oro erdvę, dalis.

Izraelis praėjusį šeštadienį surengė seriją antskrydžių Sirijoje ir, jo paties teigimu, taikėsi į Sirijos ir Irano pozicijas. Atakos, Izraelio duomenimis, surengtos po to, kai iš Sirijos į Izraelio oro erdvę įsiveržė Irano bepilotis. Prieš tai virš Sirijos buvo apšaudytas Izraelio naikintuvas, kuris nukrito Izraelio teritorijoje.

Izraelis neleis, kad Iranas „nuolatinai įkurdintų savo karines pajėgas Sirijoje“, kalbėjo B. Netanyahu. „Mes neleisime, kad Iranas kurtų naują teroristinę bazę“, kuri kelia mums grėsmę, pažymėjo jis. B. Netanyahu įspėjo, kad Izraelis, „jei reikės“, kovos ne tik su Irano „pavaduotojais“, bet „ir puls patį Iraną“. Teheranas Sirijoje remia šiitų „Hezbollah“ kovotojus, kariaujančius Basharo al Assado pusėje.

B. Netanyahu dar kartą įspėjo dėl Irano branduolinės programos. Nepaisant tarptautinės branduolinės sutarties dėl programos apribojimo, Iranas esą „dar yra didelė grėsmė“. Teheranas esą toliau kuria balistines raketas. „Kai tik Iranas turės branduolinį ginklą, jo agresija bus nebesukontroliuojama“, – pabrėžė Izraelio premjeras.

Kartu Irano keliamas pavojus turi „teigiamą efektą“, nes jis suartino Izraelį ir arabų šalis regione“, sakė B. Netanyahu. Galbūt iš to esą net atsiras „didesnis šansas“ taikai su palestiniečiais pasiekti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt