Pasaulyje

2018.02.17 15:45

S. Lavrovas kaltinimus Rusijos kišimuisi į JAV rinkimus pavadino „plepalais“

ELTA 2018.02.17 15:45

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas šeštadienį kaltinimus, esą Maskva kišosi į 2016 m. JAV prezidento rinkimus, pavadino „plepalais“.

„Kol nematome faktų, visa tai tušti plepalai“, - pareiškė S. Lavrovas, kalbėdamas Miuncheno saugumo konferencijoje, praėjus dienai po to, kai JAV apkaltino trylika Rusijos piliečių vykdžius slaptą kampaniją, turėjusią paveikti balsavimo rezultatus. Apie tai paskelbė specialusis JAV prokuroras Robertas Muelleris, tiriantis įtariamą Rusijos kišimąsi į JAV rinkimus.

Kaltinamosiose išvadose taip pat nurodytos trys Rusijos bendrovės. Viena iš jų - Sankt Peterburge įsikūrusi „Internet Research Agency“ („Interneto tyrimų agentūra“), dar žinoma kaip „trolių fabrikas“. Ji kaltinama kišimusi į 2016 m. JAV prezidento rinkimus. Dokumente, publikuotame JAV teisingumo departamento tinklalapyje, pažymima, kad bendrovė ėmė kištis į politinius bei rinkimų procesus Jungtinėse Valstijose dar 2014 metais.

Kaip nurodoma išvadose, tarp kaltinamųjų - rusų verslininkas Jevgenijus Prigožinas, žiniasklaidos vadinamas „Putino virėju“. Kaltinamosiose išvadose taip pat paminėtos bendrovės „Concord Management and Consulting“ ir „Concord Catering“, priklausančios J. Prigožinui.

Paprašytas pakomentuoti savo reakciją į minėtus kaltinimus Vokietijoje vykstančioje konferencijoje, S. Lavrovas pareiškė: „Niekaip nereaguoju, nes bet kas ir viskas gali būti publikuojama. Matome, kaip kaltinimai, teiginiai yra išpučiami“. Bet jis pabrėžė, kad JAV pareigūnai, įskaitant ir viceprezidentą Mike`ą Pence`ą, anksčiau yra „paneigę bet kokios šalies kišimąsi į rinkimų rezultatus“.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova Roberto Muellerio pareiškimus pavadino „absurdiškais“.

Tuo tarpu JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė, kad dokumente pateikti faktai rodo, kad jo kampanijos komanda nebuvo susimokiusi su Maskva. „Rusija pradėjo savo kampaniją prieš JAV 2014 metais, daug anksčiau nei aš paskelbiau, kad dalyvausiu prezidento rinkimuose, – penktadienį jis rašė „Twitter“ paskyroje. – Rinkimų rezultatai nebuvo paveikti. D. Trumpo kampanijoje nebuvo jokių pažeidimų - jokio susimokymo“.