Pasaulyje

2018.02.17 12:14

Floridos gubernatorius paragino FTB vadovą palikti postą dėl šaudynių Floridoje

ELTA 2018.02.17 12:14

Floridos gubernatorius Rickas Scottas paragino Federalinio tyrimų biuro (FTB) direktorių Christopherį Wray`ų palikti savo postą dėl situacijos, susijusios su masine žmogžudyste mokykloje, praneša „ABC News“.

FTB kiek anksčiau pripažino, kad vienas šaulio Nikolo Cruzo pažįstamas iš mokyklos sausį skambinęs į biuro „karštąją liniją“, norėdamas pranešti apie jaunuolio keistas nuotaikas ir susirūpinimą keliantį elgesį. Tačiau po šio skambučio FTB nesiėmė jokių veiksmų.

Teigiama, kad Nikolas Cruzas, kuriam pateikti kaltinimai įvykdžius 17 tyčinių žmogžudysčių, pernai po vienu „YouTube“ vaizdo įrašų platformos įrašu parašė: „Aš būsiu profesionalus šaudynių mokyklose rengėjas“. Vienas „YouTube“ naudotojas dėl tokio komentaro kreipėsi į teisėsaugą. JAV žiniasklaida skelbia, kad mokytojai taip pat buvo įspėti apie N. Cruzą, ir jam nebuvo leidžiama į mokyklos teritoriją patekti su kuprine.

FTB teigia dėl minėtojo komentaro atlikęs tyrimą, bet negalėjęs tiksliai nustatyti jį parašiusio asmens tapatybės.

„FTB atsisakymas imtis veiksmų šiuo atveju tiesiog nepriimtinas. Mes nuolat propaguojame principą: „pamatei – pranešk“, ir štai drąsus žmogus pranešė FTB informaciją. Ir FTB nedarė nieko“, – teigiama R. Scotto pareiškime.

Gubernatoriaus teigimu, biuro vadovas turėtų atsistatydinti.

Anksčiau skelbta, kad per pastaruosius septynerius metus šaulį iš Floridos policija lankė 39 kartus.

Trečiadienį vidurinėje mokykloje Parklando mieste, per 60 km į šiaurę nuo Majamio, 19-metis, anksčiau pašalintas iš šios mokymo įstaigos už drausmės pažeidimą, nušovė mažiausiai 17 žmonių. Į ligonines nugabenta 14 sužeistųjų, iš kurių penki yra kritinės būklės. Šaulys buvo ginkluotas pusiau automatiniu šautuvu AR-15.

Skelbiama, kad įtariamasis kurį laiką gydėsi psichiatrijos klinikoje, bet vėliau gydymą nutraukė, šioje įstaigoje jis jau nebesilankė daugiau kaip metus.