Naujienų srautas

Pasaulyje2018.02.16 19:30

Kirgizijoje nuo uolos nukrito patyręs lietuvis alpinistas

Kirgizijos Ala Arčos nacionaliniame parke nuo uolos nukrito užsienio turistas, praneša Kirgizijos žiniasklaida. Nors nepranešama, kokios jis tautybės, 15min.lt sužinojo, kad tai alpinistas iš Lietuvos.  

Lietuvos alpinizmo asociacijos prezidentė Vilma Tūbutytė 15min.lt patvirtino, kad dingo lietuvis alpinistas.

„Aš pati šiuo metu grįžinėju iš kalnų, turiu kol kas irgi nedaug informacijos. Taip, vienas alpinistas yra dingęs. Išaušus rytui bandys jo ieškoti“, – teigė ji.

Ji teigė žinanti tik tiek, kad lietuvis alpinistas dingo Kirgizijoje.

„Lipo maršrutą ir krito. Patyręs alpinistas, ne pirmą kartą toje vietoje lipęs. Buvo dviese. Vienas saugus, kito – ieškos“, – pasakojo ji.

V. Tūbulytė žadėjo suteikti daugiau informacijos, kai tik bus Lietuvoje.

15min.lt žiniomis, lietuviai buvo dviese, antrasis susižalojo kojas, jam pavyko nusigauti iki artimiausios gyvenvietės ir pranešti apie nelaimę. Šiuo metu jis laukia, kada bus išgabentas.

Neaišku, dėl ko įvyko nelaimė

Keliautojas ir alpinistas Saulius Damulevičius 15min pasakojo, kad du lietuviai alpinistai kopė į Laisvosios Korėjos viršūnę. Maršrutas esą techniškas, o abu alpinistai patyrę, anksčiau yra kopę šiame rajone.

„Dėl kol kas nežinomų aplinkybių jie krito. Vienas pasiekė kalnų namelį ir yra su gelbėtojais, rytoj bus evakuotas sraigtasparniu. Kito likimas nežinomas, ryte planuojami paieškos darbai“, – tokią informaciją teigė turintis S. Damulevičius.

Nukritusio alpinisto artimieji, jo teigimu, informuoti. Taip pat palaikomas ryšys su gelbėtojais. Kokia nukritusio alpinisto būklė, informacijos nėra, tačiau abu lietuviai nukrito iš to paties aukščio.

Kirgizijos Nepaprastųjų situacijų ministerija praneša, kad trečiadienio vakarą Ala Arčos nacionaliniame parke netoli Biškeko nuo uolos nuslydo ir į plyšį įkrito alpinistas, rašo kyrtag.kg.

Daugiau informacijos ministerija tikina kol kas neturinti.

Penktadienį alpinisto ieškoti išvyko gelbėtojai, kokia jo būklė nėra žinoma. Daugiau informacijos žadama pateikti vėliau.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi