Pasaulyje

2018.02.16 10:32

Su R. T. Erdoganu susitikęs R. Tillersonas siekė sumažinti įtampą

BNS2018.02.16 10:32

JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas ketvirtadienį Ankaroje susitiko su Turkijos prezidentu Recepu Tayyipu Erdoganu ir stengėsi mažinti gerokai padidėjusią įtampą tarp šių NATO šalių.

Svarbiausia JAV prezidento Donaldo Trumpo vyriausiajam diplomatui skirta užduotis – apmalšinti turkų pyktį dėl JAV politikos Sirijoje, ginčą, kuris pakurstė didžiausią krizę tarp šių šalių nuo Irako karo 2003 metais.

Turkijos prezidentūros šaltiniai nurodė, kad R. T. Erdoganas per tris valandas trukusį susitikimą su buvusiu energetikos milžinės „Exxon Mobil“ vadovu neslėpė Turkijos susirūpinimų.

„Derybose Turkijos prioritetai ir lūkesčiai visomis temomis buvo aiškiai pateikti JAV valstybės sekretoriui“, – sakė šaltinis.

Penktadienį R. Tillersonas susitiks su Turkijos užsienio reikalų ministru Mevlutu Cavusoglu, kuris buvo vienintelis kitas pareigūnas tame susitikime ir atlikęs vertėjo pareigas.

JAV valstybės departamento pareigūnas sakė, kad R. Tillersono ir R. T. Erdogano pokalbis buvo „produktyvus ir atviras“ apie „abipusiai naudingą kelią pirmyn“ JAV ir Turkijos santykiuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt