Pasaulyje

2018.02.16 12:33

Floridos šaulys prisipažino surengęs išpuolį mokykloje

LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.02.16 12:33

19-metis Nikolas Cruzas prisipažino savo buvusioje mokykloje Floridoje nušovęs 17 žmonių. Jam pateikti kaltinimai dėl tyčinės žmogžudystės.

N. Cruzas tyrėjams papasakojo, kad šaudė į moksleivius Marjory Stoneman Douglas mokyklos Parklande koridoriuose ir lauke jos teritorijoje, sakoma Brauardo apygardos šerifo įstaigos ataskaitoje. Parklandas yra į šiaurę nuo Majamio.

V. Cruzas sakė, kad į mokyklą atsinešė daugiau pilnų dėtuvių, kurias laikė kuprinėje.

Eidamas per mokyklą jis šaudė penkiose klasėse – keturiose pirmajame aukšte ir vienoje antrajame, sakė šerifas Scottas Israelis.

Šaudymas truko tris minutes. Tada užpuolikas užlipo į trečią aukštą, numetė savo šautuvą AR-15 ir kuprinę, ir išbėgo iš pastato, bandydamas įsimaišyti tarp bėgančių moksleivių, sakė šerifas.

Vėliau įtariamasis nuvyko į parduotuvę „Wal-Mart“ ir restorane „Subway“ nusipirko gėrimą, o tada nuėjo į restoraną „McDonald`s“. Jis buvo sulaikytas maždaug 40 minučių po to, kai išėjo iš „McDonald`s“.

Kitą dieną po išpuolio iškilo detalesnis įtariamojo vaizdas. Šis vienišius dirbo prekių po dolerį parduotuvėje, dalyvavo armijos rezervininkų rengimo programoje ir socialiniame tinkle „Instagram“ skelbė ginklų nuotraukas. Mažiausiai vienas moksleivis sakė, jog klasės draugai juokaudavo, kad N. Cruzas būtų „tas, kuris iššaudytų mokyklą“.

19-metis našlaitis, kurio motina mirė pernai, ketvirtadienį buvo apkaltintas nužudymu. Jo nusikaltimas pribloškė ramią bendruomenę Evergleidso pakraštyje.

FTB buvo sulaukęs įspėjimo dėl įtartino elgesio

Tuo metu Federalinis tyrimo biuras (FTB) pripažino, kad buvo sulaukęs įspėjimo dėl įtartino šio jaunuolio elgesio. Prezidentas Donaldas TrUmpas sako, kad tokio smurto priežastis yra psichinės sveikatos krizė ir atmeta raginimus imti griežtinti šalyje ginklų kontrolę.

Tai didžiausios JAV mokykloje surengtos šaudynės nuo Sendi Huko tragedijos prieš 6 metus.

JAV teisėsaugos institucijų darbuotojai nerado jokio ryšio tarp šaudynes mokykloje Floridos valstijos Parklando mieste surengusio N. Cruzo ir nacionalistų grupuotės, skelbiančios baltosios rasės pranašumą. Tai ketvirtadienį pranešė AP.

Anksčiau buvo pranešta, kad N. Cruzas priklausė šiai grupuotei, vadinamai „Floridos respublika“ („Republic of Florida“) ir įsikūrusiai Talahasyje. Žiniasklaida cituoja oficialų Leono apygardos policijos atstovą Grady Jordaną, kuris pareiškė, jog „nėra informacijos“ apie N. Cruzo ir „Floridos republikos“ sąsajas.

Pareigūnas patikslino, kad anksčiau grupuotės vadovas Jordanas Jerebas buvo sulaikytas mažiausiai keturis kartus. Pats J. Jerebas naujienų agentūrai AP teigė, kad N. Cruzas yra „Floridos respublikos“ narys ir dalyvavo jos rengiamose karinėse treniruotėse.

Tirdami skerdynes Parklando mokykloje, FTB darbuotojai ir Floridos valstijos teisėsaugos institucijos per parą apklausė daugiau kaip 2000 liudininkų.

Pareigūnai patvirtino, kad N. Cruzas legaliai įsigijo pusiau automatinį šautuvą AR-15 ginklų parduotuvėje.

Trečiadienį Marjory Stoneman Douglas vidurinėje mokykloje Parklando mieste (Floridos valstija) 19-metis N. Cruzas, anksčiau pašalintas iš šios mokymo įstaigos už drausmės pažeidimą, nušovė mažiausiai 17 žmonių. Į ligonines nugabenta 14 sužeistųjų, iš kurių penki yra kritinės būklės.