Pasaulyje

2018.02.15 21:15

Floridos mokyklos šaudynių įtariamasis priklausė baltųjų nacionalistų judėjimui

BNS 2018.02.15 21:15

Vieno JAV baltųjų nacionalistų judėjimo lyderis ketvirtadienį pareiškė, kad įtariamas Floridos mokyklos šaulys, 19-metis Nikolas Cruzas, priklausė jo grupuotei ir dalyvavo sukarintose pratybose Talahasyje.  

Jordanas Jerebas naujienų agentūrai AP sakė, kad jo vadovaujama grupuotė nori, jog Florida taptų baltaodžių valstija. Jis pasakojo, kad jo judėjimas rengia „spontaniškas atsitiktines demonstracijas“ ir stengiasi nedalyvauti šiuolaikiniame gyvenime.

J. Jerebas teigė, kad nepažinojo N. Cruzo asmeniškai; tas vaikinas esą „veikė savo nuožiūra ir tik jis vienas yra atsakingas už tai, ką padarė“.

Be to, jis užsiminė, kad N. Cruzas turėjo „problemų su mergina“, taigi jo sprendimas surengti šaudynes šv. Valentino dieną neva nebuvo atsitiktinis.

Vienoje Floridos vidurinėje buvęs jos moksleivis N. Cruzas, ginkluotas pusiau automatiniu šautuvu AR-15, trečiadienį nužudė mažiausiai 17 žmonių, dar dešimtis sužeidė.

Po šaudynių įtariamasis buvo sulaikytas policijos kaimyniniame Koral Springso miestelyje ir išvežtas į ligoninę dėl lengvų sužeidimų, nurodė šerifas. Suimamas jis nesipriešino.

Pareigūnai nurodė, kad įtariamasis kurį laiką gydėsi psichiatrijos klinikoje, tačiau daugiau kaip metus ten nebesilankė.