Pasaulyje

2018.02.15 20:16

Buvęs Graikijos vyriausybės vadovas A. Samaras apkaltino dabartinį premjerą šmeižtu

ELTA 2018.02.15 20:16

Buvęs Graikijos ministras pirmininkas Antonis Samaras ketvirtadienį padavė į teismą dabartinį vyriausybės vadovą Alexį Tsiprą, kaltindamas jį šmeižtu dėl pradėto korupcijos tyrimo. A. Samaras figūruoja šioje byloje.  

„Šiandien aš padaviau į teismą ministrą pirmininką Alexį Tsiprą, kadangi jam vadovaujant rengiamas pasibjaurėtinas sąmokslas“, – sakoma A. Samaro pareiškime, kurį paskelbė Graikijos televizija. „Tiesa triumfuos“, – pridūrė politikas, ėjęs Graikijos vyriausybės vadovo pareigas nuo 2012 iki 2015 metų.

Atsakydami į tai premjero atstovai paskelbė pareiškimą, kuriame sakoma, kad „A. Samarą persekioja tik jo paties praeitis“.

Korupcijos, kuria įtariami kai kurie Graikijos politikai ir oficialūs asmenys, byla tęsiasi jau daugiau kaip metus. Bet, pagal Graikijos įstatymus, tyrimą ministrų atžvilgiu gali sankcionuoti tik šalies parlamentas. Sprendimą dėl bylos iškėlimo dešimčiai politikų, tarp kurių yra ir A. Samaras, įstatymų leidimo institucija turi priimti artimiausiu metu. Bet jie visi neigia savo kaltę, vadina bylą sufabrikuota ir tvirtina, kad A. Tsipro kairiųjų radikalų vyriausybė, 2015 metais atėjusi į valdžią, pradėjo raganų medžioklę.