Pasaulyje

2018.02.15 06:53

JAV žvalgybos tarnybų vadovai: Rusija kišis ir į Kongreso rinkimus

Jolanta Paškevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.02.15 06:53

Jungtinių Valstijų žvalgybos tarnybų vadovai perspėjo, kad stebi Rusijos veiklą, bandant kištis į artėjančius Kongreso vidurio kadencijos rinkimus.  

Žvalgybos agentūros žada pateikti daugiau duomenų uždarame posėdyje. Naujoje žvalgybininkų ataskaitoje apie pasaulines grėsmes sakoma, kad kibernetinėmis atakomis ir klaidinga informacija Rusija bando kištis į Amerikos ir jos sąjungininkių rinkimų kampanijas.

„Manome, kad Rusija pasitelks propagandą, socialinius tinklus, prijaučiančius asmenis ir kitas įtakos priemones, kad imtųsi plataus masto operacijų, pasinaudodama socialinėmis ir politikos spragomis Jungtinėse Valstijose. Negali būti abejonių, kad Rusija laiko savo ankstesnes pastangas sėkmingomis, tad šių metų vidurio kadencijos rinkimai bus jos kitas taikinys“, – sakė JAV Nacionalinės žvalgybos direktorius Danas Coatsas.

„Stengiuosi laikytis neslaptų duomenų, Taip, stebime Rusijos veiklą ir ketinimus paveikti kitą rinkimų ciklą“, – kalbėjo CŽA direktorius Mike`as Pompeo.

„To laikiausi 2017 metais, to laikausi ir dabar. Sutinku su direktoriumi M. Pompeo, tai nepasikeitė ir nesiliovė“, – pritarė jam Nacionalinės saugumo agentūros direktorius Michaelis Rogersas.