Pasaulyje

2018.02.14 13:05

Policijai rekomendavus pareikšti B. Netanyahu kaltinimus, opozicija ragina jį atsistatydinti

ELTA2018.02.14 13:05

Policijai rekomendavus pareikšti kaltinimus dėl korupcijos Izraelio ministrui pirmininkui Benjaminui Netanyahu, opozicijos politikai paragino premjerą atsistatydinti. 

Ši rekomendacija „meta tamsų šešėlį vyriausybės vadovui“, – pareiškė Ilanas Gilonas iš kairės liberalios „Meretz“ partijos. Todėl B. Netanyahu esą turi atsistatydinti ar bent jau laikinai pasitraukti, kad būtų atkurtas visuomenės pasitikėjimas vyriausybe. Darbo partijos pirmininkas Avis Gabai'us pabrėžė: „B. Netanyahu era baigiasi“.

Po daugiau kaip metus trukusio tyrimo Izraelio policija rekomendavo pareikšti kaltinimus dėl korupcijos B. Netanyahu. Esą surinkta pakankamai įrodymų dėl kyšininkavimo ir piktnaudžiavimo pasitikėjimu dviem atvejais. Galutinį sprendimą dėl kaltinimų pareiškimo turi priimti prokuratūra.

B. Netanyahu atmetė kaltinimus, pavadindamas juos „absurdiškais“.

JAV valstybės departamento atstovė Heather Nauert, komentuodama situaciją, pareiškė: „Vienintelis dalykas, ką galiu pasakyti, yra tai, kad Jungtinės Valstijos turi labai stiprius santykius ne tik su ministru pirmininku B. Netanyahu, bet ir su Izraelio vyriausybe. Mums neabejotinai tai yra žinoma, bet mes tai traktuojame kaip Izraelio vidaus reikalą“.

B. Netanyahu dėl korupcijos tyrimų jau seniai sulaukia spaudimo. Anot žiniasklaidos, pažįstamas izraelietis Holivudo prodiuseris Arnonas Milchanas premjerui ir jo žmonai Sarai daug metų dovanojo cigarus ir šampaną už šimtus tūkstančių šekelių (keturi šekeliai yra vienas euras). Tai esą buvo nelegalios dovanos. Teigiama, kad mainais B. Netanyahu prodiuseriui, pavyzdžiui, parūpino naują JAV vizą.

Be to, B. Netanyahu mėgino neteisėtai daryti įtaką žiniasklaidai. Jis esą su vienu žiniasklaidos magnatu tarėsi, kad vyriausybei kritiškas laikraštis „Jediot Achronot“ pozityviau apie jį rašytų. Izraelio žiniasklaida paskelbė pokalbių ištraukas. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.