Pasaulyje

2018.02.14 10:29

Niujorko sprogdintojui skirta įkalinimo iki gyvos galvos bausmė

BNS2018.02.14 10:29

Niujorko teisėjas antradienį skyrė įkalinimo iki gyvos galvos bausmę JAV restorano darbuotojui, nuteistam už 2016 metų rugsėjo sprogdinimą, per kurį Manhatano Čelsio rajone buvo sužeistas 31 žmogus.

Afganistane gimęs 30 metų Ahmadas Khanas Rahimi pernai spalį buvo nuteistas pagal aštuonis kaltinimus, susijusius su dviem Niujorke padėtomis bombomis ir kitais, Naujajame Džersyje rastais sprogmenimis.

„Nėra nieko, kuo būtų galima pateisinti kitokią bausmę nei įkalinimas iki gyvos galvos“, – antradienį teisme paskelbė JAV apygardos teisėjas Richardas Bermanas.

„Negalima lyginti nuoskaudų, kurias galbūt jaučiate, ir veiksmų, kurių ėmėtės, – sakė teisėjas. – Neišvengiama išvada, kad ir toliau esate itin pavojingas.“

Per dvi savaites trukusį A. Kh. Rahimi teismo procesą prokurorai teigė, jog tikriausiai įvyko "stebuklas", kad per 2016 metų rugsėjo 17-ąją įvykdytą ataką niekas nežuvo.

Antroji bomba privertė atšaukti JAV jūrų pėstininkų korpuso bėgimą Naujojo Džersio mieste Sisaid Parke.

Policija taip pat neutralizavo kitą sprogstamąjį užtaisą Čelsyje ir rado kitų vamzdinių bombų A. Kh. Rahimi mieste Elizabete, Naujajame Džersyje, kur jis dirbo savo šeimos restorane.

A. Kh. Rahimi buvo sunkiai sužeistas per rugsėjo 19-osios susišaudymą su policija. Sučiuptas jis turėjo ranka rašytą žurnalą, kuriame buvo liaupsinami Osama bin Ladenas ir JAV gimęs „al Qaeda“ verbuotojas Anwaras al Awlaki.

Po jo arešto Niujorke atakas įvykdė du kiti pavieniui veikę užpuolikai. Gruodžio mėnesį iš Bangladešo kilusiam vairuotojui susprogdinus bombą metropoliteno koridoriuje, buvo sužeistas jis pats ir dar trys žmonės.

Spalio 31 dieną imigrantas uzbekas, kurį, kaip pranešama, taip pat įkvėpė „Islamo valstybė“ (IS), sunkvežimiu traiškė dviratininkus. Per šį išpuolį žuvo aštuoni žmonės.

Niujorke tebegalioja griežtos saugumo priemonės, kurios buvo drastiškai sustiprintos po „al Qaeda“ 2001 metų rugsėjo 11-osios atakų, kai teroristai užgrobtus lėktuvus nukreipė į Pasaulio prekybos centro dangoraižius dvynius.