Pasaulyje

2018.02.13 13:47

Šiaurės Korėja gali netekti balso teisės Jungtinėse Tautose

ELTA 2018.02.13 13:47

Šiaurės Korėja dėl nesumokėtų įnašų gali netekti savo balso teisės Jungtinėse Tautose (JT). Dėl to šalis kalbasi su atitinkamomis JT institucijomis, sakė organizacijos atstovas.

Dėl to, kad negali sumokėti 121 500 dolerių (98 700 eurų) skolos, Šiaurės Korėja kaltina „neteisėtas“ baudžiamąsias priemones šaliai. Šiaurės Korėjos užsienio prekybos bankas, per kurį Pchenjanas vykdo daugumą operacijų užsienio valiuta, nuo praėjusio rugpjūčio įtrauktas į sankcionuojamų įmonių sąrašą.

JT atstovas Stephane`as Dujarricius sakė, kad susitikime su Šiaurės Korėjos ambasadoriumi Ja Song Namu praėjusį penktadienį buvo ieškoma sprendimo būdų. Šiaurės Korėja esą, pavyzdžiui, turi galimybę atsidaryti sąskaitą JT banke „Federal Credit Union“.

Jei šalis nemoka įnašų Jungtinėms Tautoms daugiau kaip dvejus metus, jai gresia prarasti balso teisę JT Generalinėje Asamblėjoje. Dėl to dabar balso teisės yra netekusios aštuonios valstybės: Pusiaujo Gvinėja, Dominika, Grenada, Jemenas, Libija, Surinamas, Venesuela ir Centrinės Afrikos Respublika.