Pasaulyje

2018.02.12 19:54

M. Saakašvilis patvirtino, kad buvo parskraidintas į Lenkiją

BNS, DELFI.lt, ELTA 2018.02.12 19:54

Ukrainoje partijos „Naujųjų jėgų judėjimas“ lyderis, buvęs Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis sugrąžintas į ankstesnę jo buvimo šalį (Lenkiją); jį sulaikant, Kijeve Ukrainos pasieniečiai buvo priversti panaudoti jėgą, sakė Ukrainos valstybinės pasienio tarnybos atstovas Olehas Slobodianas. Apie buvimą Lenkijoje patvirtino ir pats M. Saakašvilis.

„Apie situaciją su M. Saakašviliu. Šiandien, vasario 12, Valstybinės pasienio tarnybos kariškiai kartu su Migracijos tarnybos ir Nacionalinės policijos atstovais pranešė Saakašviliui kompetentingo organo sprendimą dėl jo sugrąžinimo į ankstesnę buvimo šalį. Tačiau, atliekant procedūrą, teisėsaugos organų atstovus užpuolė nežinomi asmenys iš Michailo Saakašvilio aplinkos. Pasieniečiai buvo priversti gintis ir panaudojo jėgą“, – parašė O. Slobodianas feisbuke pirmadienį vakare.

Tuo tarpu M. Saakašvilio advokatas Ruslanas Černoluckis įteikė Kijevo policijos Pečioros rajono valdybai paraišką apie šio politiko pagrobimą, pranešama „Naujųjų jėgų judėjimo“ svetainėje internete.

M. Saakašvilio šalininkai ketina rinktis prie Ukrainos prezidento administracijos pastato.

Anksčiau tinklalapis tsn.ua, remdamasis savo šaltiniais, pranešė, kad M. Saakašvilis apie 16 val. Kijevo ( ir Lietuvos) laiku pirmadienį užsakytu reisu išskraidintas iš Ukrainos į Lenkiją.

M. Saakašvilis patvirtino, kad yra Lenkijoje
 
M. Saakašvilis patvirtino, kad jis pirmadienį buvo išsiųstas iš Ukrainos ir dabar yra Varšuvoje. Jis tai pareiškė kalbėdamasis telefonu, pokalbį transliavo televizijos kanalas „Newsone“.

„Aš esu Varšuvoje“, – sakė M. Saakašvilis. Buvęs Gruzijos prezidentas taip pat papasakojo apie jo sulaikymo detales. Anot politiko, kaukėti vyrai jį sučiupo pirmadienį Kijeve, jie jam užrišo akis ir surišo rankas. M. Saakašvilis sraigtasparniu buvo nugabentas į Borispolio oro uostą ir įsodintas į lėktuvą, kuris jį nuskraidino į Lenkijos sostinę.
 
„Tai, ką jie padarė, – jų pralaimėjimas“, – pareiškė M. Saakašvilis, turėdamas omenyje Ukrainos valdžią.
 
M. Saakašvilis ir jo šalininkai Borispolio oro uoste, Reuters/Scanpix nuotr.