Naujienų srautas

Pasaulyje2018.02.12 15:55

Turkija įspėjo JAV taisyti arba nutraukti įtemptus santykius

ELTA 2018.02.12 15:55

Turkija pirmadienį įspėjo JAV, kad atėjo laikas arba taisyti, arba nutraukti dvišalius santykius, kurie dėl Turkijos operacijos Sirijoje tapo itin įtempti. 

Remiantis naujienų agentūros dpa pranešimais, Turkijos užsienio reikalų ministras R įspėjo, kad Vašingtonas ir Ankara susiduria su didžiule problema dėl pasitikėjimo, ir pirmadienį pareiškė, kad santykiai tarp abiejų šalių arba pradės gerėti, arba visiškai nutrūks. 

Tokius žodžius ministras išsakė dieną po JAV patarėjo nacionalinio saugumo klausimais H. R. McMasterio vizito Turkijoje ir prieš šią savaitę numatytą JAV valstybės sekretoriaus Rexo Tillersono apsilankymą Ankaroje. 

„Mūsų santykiai atsidūrė kritinėje padėtyje. Mes arba pataisysime santykius, arba šie santykiai bus visiškai sužlugdyti. Nėra kitos pasirinkimo galimybės“, - sakė M. Cavusoglu ir reikalavo iš JAV konkrečių veiksmų, o ne pažadų. 

Ministro teigimu, pagrindinis santykiams kenkiantis veiksnys - nuomonių skirtumai dėl Sirijos. Praėjusį mėnesį Ankara pradėjo karinę operaciją prieš kurdų Liaudies apsaugos dalinius (YPG) Afrino anklave Šiaurės Sirijoje. Turkija laiko YPG uždraustos Kurdistano darbininkų partijos (PKK) atšaka, tuo tarpu JAV glaudžiai bendradarbiauja su YPG kovoje prieš „Islamo valstybės“ (IS) ekstremistų grupuote ir suteikia jiems ginklų. 

Turkija taip pat piktinasi tuo, kad Vašingtonas neišdavė Pensilvanijoje įsikūrusio musulmonų pamokslininko Fethullaho Guleno, kurį Turkija kaltina nepavykusio karinio perversmo 2016 metų liepą Turkijoje organizavimu. 

M. Cavusoglu pridūrė, kad pokalbiuose su R. Tillersonu bus aptariamas „pašlijusio pasitikėjimo“ atkūrimas, ir kartu apkaltino Vašingtoną darant „dideles klaidas“ dėl F. Guleno ir YPG. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi