Pasaulyje

2018.02.12 15:49

A. Merkel tikina neįžiūrinti savo autoriteto smukimo

Svarbiausia Europos lydere vadinama Vokietijos kanclerė Angela Merkel pareiškė nejaučianti, kad jos autoritetas smunka. Tačiau televizijos interviu turėjo pripažinti, kad jos Krikščionių demokratų partijoje kyla pasipiktinimo banga, dar nematyta per jos 12-os metų valdymą. Vis daugiau partijos narių kritikuoja jos nuolaidas socialdemokratams dėl susitarimo sudaryti naują didžiąją koaliciją. Tačiau A. Merkel atmetė galimybę užleisti postą nebaigus ketvirtosios kadencijos.

Per tris kadencijas valdžioje A. Merkel dar neteko gintis nuo tokios aštrios kritikos iš savo pačios partijos. Bet dabar ji televizijoje turi atsakinėti į klausimus, ar jaučia, kaip smunka jos autoritetas, kuriuo iki šiol neabejota nei Vokietijoje, nei visoje Europoje. Dienraščiai rašo, kad jos partiją apima pavojingos nuotaikos.

Bet dėl dar ketverių metų valdžioje jai pavyko sutarti praėjusią savaitę su socialdemokratais - po dar nematytai ilgų derybų. Tačiau nuolaidų jai teko padaryti tiek, kad populiariausio dienraščio „Bild“ redaktorius pavadino tai pirmąja socialdemokratų vyriausybe, kuriai vadovauja krikščionių demokratų kanclerė.

Nors balsų dešinieji gavo kur kas daugiau už kairiuosius, ministerijų abi partijos turės po šešias. Socialdemokratai dabar vadovaus įtakingiausioms ministerijoms - ne tik užsienio reikalų ir darbo, bet nuo šiol ir finansų ministerijai. A. Merkel partijos nariai piktinasi, kad tokios nuolaidos jau yra per daug, ji atkerta, kad nesusitarti ir rengti pirmalaikius rinkimus būtų buvę dar blogiau.

Išsamiau – Vykinto Pugačiausko reportaže.