Naujienų srautas

Pasaulyje2018.02.12 10:40

Rusija sėkmingai išbandė modernizuotą priešraketinę sistemą

BNS 2018.02.12 10:40

Rusija sėkmingai išbandė modernizuotą priešraketinės gynybos (PRG) sistemą, anksti pirmadienį pranešė Gynybos ministerija.

Per pratybas Sary Šagano poligone Kazachstane Rusijos karinių oro pajėgų „priešlėktuvinės ir priešraketinės gynybos kovinė komanda sėkmingai atliko Rusijos PRG sistemos naujos modernizuotos raketos bandomąjį paleidimą“, sakoma pranešime, anksti pirmadienį paskelbtame oficialiame Gynybos ministerijos leidinyje „Krasnaja zvezda“.

Pranešime cituojamas karinių oro pajėgų ypatingosios paskirties priešlėktuvinės ir priešraketinės gynybos jungtinės vadovybės viršininko pavaduotojas pulkininkas Andrejus Prichodka, sakęs, kad per šį bandymą paleista raketų gaudyklė sėkmingai smogė sąlyginiam taikiniui ir kad buvo pasiektas reikalaujamas tikslumas.

Rusijos PRG sistemos, išdėstytos aplink Maskvą, yra skirtos apginti nuo aviacijos, balistinių ir sparnuotųjų raketų smūgių. Jos taip pat atlieka perspėjimo apie raketų smūgius funkciją ir užtikrina kosminės erdvės kontrolę.

„Sėkmingai įvykdėme įprastą PRG sistemos naujos modernizuotos raketos bandomąjį paleidimą. (Ši raketa) pagal taktinius ir techninius parametrus, susijusius su nuotoliu, tikslumu, eksploatacijos terminais, reikšmingai pranoksta šiuo metu ginkluotėje naudojamas ugnies priemones“, – „Krasnaja zvezda“ citavo A. Prichodką.

Pasak kariškio, naujoji raketų gaudyklė, kaip ir visi šiuo metu modernizuojamos PRG sistemos komponentai, galės užtikrinti patikimą numatytų teritorijų gynybą.

„Tai susiję tiek su pavieniais, tiek grupiniais raketų smūgiais, įskaitant naujos kartos tarpžemyninių balistinių raketų, aprūpintų įvairiais PRG įveikimo priemonių kompleksais, panaudojimą“, – teigė A. Prichodka.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi