Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

E. Snowdenas prašo Ekvadorą suteikti politinį prieglobstį

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Didelį skandalą pasaulyje sukėlęs buvęs Amerikos žvalgybos techninis darbuotojas Edwardas Snowdenas iš Honkongo sekmadienį atvyko į Maskvą. Tačiau Rusijos sostinė nėra jo galutinis tikslas. Suteikti politinį prieglobstį jis prašo Ekvadoro. Tą patvirtino šios šalies užsienio reikalų ministras.

 

Didelį skandalą pasaulyje sukėlęs buvęs Amerikos žvalgybos techninis darbuotojas Edwardas Snowdenas iš Honkongo sekmadienį atvyko į  Maskvą. Tačiau Rusijos sostinė nėra jo galutinis tikslas. Suteikti politinį prieglobstį jis prašo Ekvadoro. Tą patvirtino šios šalies užsienio reikalų ministras. 

Honkongą (Kinija) E. Snowdenas paliko sekmadienį ryte, netrukus po to, kai už informacijos apie JAV žvalgybos šnipinėjimą nutekinimą jam suformuluoti kaltinimai, už kuriuos gresia ilgi kalėjimo dešimtmečiai.

Honkongo valdžia sekmadienio rytą patvirtino, kad buvęs JAV žvalgybos darbuotojas E. Snowdenas išskrido iš Honkongo. „Edwardas Snowdenas paliko Honkongą šiandien, birželio 23 d., savo noru teisėtu ir įprastu būdu“, – rašoma vietos vyriausybės pranešime.

Primename, kad Baltieji rūmai kreipėsi į Honkongą, prašydami išduoti E. Snowdeną.

Buvęs Nacionalinės saugumo agentūros (NSA) analitikas kaltinamas šnipinėjimu ir vyriausybės nuosavybės vagyste. Gegužės mėnesį jis pabėgo į Honkongą po to, kai paviešino duomenis.

Jo pateikta informacija parodė, kad JAV agentūros sistemingai rinko duomenis, klausydamosi telefoninių pokalbių ir internete.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi