Naujienų srautas

Pasaulyje2018.02.10 10:03

Sirija numušė Izraelio naikintuvą

ELTA 2018.02.10 10:03

Izraelio kariuomenė pranešė, kad Sirija numušė Izraelio naikintuvą po to, kai jis smogė Irano taikiniams Sirijoje, rašo BBC.

Du lėktuvo pilotai katapultavosi ir parašiutais saugiai nusileido Izraelyje. Jie buvo nugabenti į ligoninę.

Izraelis teigia, kad prieš numušimą naikintuvas F-16 sudavė atsakomuosius smūgius po to, kai į Izraelio teritoriją buvo paleistas bepilotis orlaivis, kuris buvo perimtas.

Pavojaus sirenos skambėjo Šiaurės Izraelyje ir Golano aukštumose. Gyventojai pranešė girdėję sprogimus ir skraidančius lėktuvus prie Izraelio sienų su Jordanija ir Sirija.

„Karinis sraigtasparnis sėkmingai perėmė Irano bepilotį orlaivį, kuris buvo paleistas iš Sirijos ir pateko į Izraelį“, – sakoma kariuomenės pranešime.

Izraelio kariuomenės teigimu, bepilotis orlaivis buvo greitai atpažintas ir stebimas iki numušimo. Atsakydamos į bepiločio orlaivio panaudojimą, Izraelio ginkluotosios pajėgos sudavė smūgį Irano taikiniams Sirijoje.

Sirijos valstybinė žiniasklaida paskelbė, kad priešlėktuviniai ginklai buvo panaudoti atsakant į Izraelio įvykdytą puolimą prieš karinę bazę ir, kad buvo pataikyta į daugiau nei vieną lėktuvą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi