Pasaulyje

2018.02.09 13:13

Danijos princas nutraukė vizitą olimpiadoje ir grįžo pas sergantį tėvą

BNS2018.02.09 13:13

Danijos sosto įpėdinis princas Frederikas nutraukė savo vizitą žiemos olimpiadoje Pjongčange ir grįžta namo pas sergantį tėvą princą Henriką, kurio būklė pablogėjo, penktadienį paskelbė karališkieji rūmai.

Prancūzijoje gimęs 83 metų Henrikas, karalienės Margrethe sutuoktinis, sausio pabaigoje dėl plaučių infekcijos ir gerybinio auglio kairiajame plautyje buvo paguldytas į ligoninę Kopenhagoje.

„Jo Karališkosios Aukštybės princo Henriko būklė, deja, smarkiai pablogėjo“, – sakoma rūmų pareiškime. Jame nurodoma, kad 49 metų kronprincas iš Pietų Korėjos „dabar grįžta į Daniją“.

2017 metų gruodį princui Henrikui buvo diagnozuota senatvinė silpnaprotystė.

Daugiau detalių rūmai nėra paskelbę, tik nurodė, kad liga yra „susijusi su kognityvinių gebėjimų pablogėjimu“.

1934 metų birželio 11 dieną netoli Bordo gimęs Henri Marie Jeanas Andre de Laborde`as de Monpezat tuometę sosto įpėdinę princesę Margrethe vedė 1967 metais.

Henrikas, kuris 2016 metų sausį pasitraukė iš viešojo gyvenimo, dažnai kalbėdavo apie savo nusivylimą, kad žmonai 1972 metais tapus karaliene jam nebuvo suteiktas karaliaus titulas.

Pernai jis paskelbė, kad nenori būti palaidotas šalia žmonos, nes gyvenime jam nebuvo leista būti jai lygiam. Pagal tradiciją karališkieji sutuoktiniai yra laidojami kartu Roskildės katedroje į vakarus nuo Kopenhagos.

Karališkoji pora turi dar vieną sūnų, 48 metų princą Joachimą.