Pasaulyje

2018.02.09 14:08

Susitikę abiejų Korėjų valstybių vadovai paspaudė vienas kitam ranką

BNS 2018.02.09 14:08

Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae-inas ir Šiaurės Korėjos nominalus valstybės vadovas Kim Yong Namas penktadienį susitikę prieš olimpiados atidarymo ceremoniją paspaudė vienas kitam ranką.

Kim Yong Namas, kuris oficialiai vadovauja Pchenjano diplomatinei delegacijai žaidynėse, su Moon Jae-inu susitiko per lyderių priėmimą prieš olimpiados atidarymo ceremoniją Pjongčange.

Moon Jae-inas ir jo žmona po vieną sutiko savo svečius. Prezidentas ir Kim Yong Namas spausdami vienas kitam ranką šypsojosi ir atrodė atsipalaidavę.

Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno įtakingos sesers Kim Yo Jong, kuri taip pat atvyko su Pchenjano delegacija, nesimatė.

Kim Yong Namas yra aukščiausio rango Šiaurės Korėjos pareigūnas, kada nors apsilankęs Pietų Korėjoje. Jis susitinka jau su trečiu Pietų Korėjos prezidentu; 2000 ir 2007 metais jis dalyvavo abiejų Korėjų viršūnių susitikimuose Pchenjane.

Į kairįjį atlapą Kim Yong Namas buvo įsisegęs ženklelį su Šiaurės Korėjos įkūrėjo Kim Il Sungo ir jo sūnaus nei įpėdinio, Kim Jong Uno tėvo Kim Jong Ilo atvaizdais.

Moon Jae-inas ir jo žmona Kim Jung-sook buvo įsisegę olimpiados talismano Suhorango – šokančio baltojo tigro – ženklelius.