Pasaulyje

2018.02.08 19:20

A. Lukašenka pareiškė: Baltarusija niekada su niekuo „nedraugaus prieš“ Rusiją

BNS2018.02.08 19:20

Rusijoje gyvena baltarusiams broliška tauta, todėl Minskas su niekuo „nedraugaus prieš Rusiją“, pareiškė Baltarusijos vadovas Aliaksandaras Lukašenka ketvirtadienį.

„Jaučiu, kad šio vizito dėka mes galėsime dėl daug ko susitarti. Ir jums nebus gėda prieš latvius, o mūsų premjerui – prieš baltarusius. Tik prašau neužmiršti vieno, kad mes niekada su jokia šalimi nedraugausime prieš Rusiją, ir kitomis šalimis – prieš Latviją“, – pareiškė A. Lukašenka Minske viešinčiam Latvijos premjerui Mariui Kučinskiui.

Jo žodžius perdavė prezidentūros spaudos tarnyba.

Baltarusija laikosi politikos neturėti problemų su kaimynėmis, pabrėžė prezidentas.

„Nereikia, kad kaimynai į tave žiūrėtų kreivai. Mes to (požiūrio) laikomės ir santykiuose su Lietuva, Latvija, Estija. Mes jums niekada nepriekaištavome už tai, kad jūs įstojote į Europos Sąjungą. Atvirkščiai, bandome tame įžiūrėti naudos, mes džiaugiamės, kad jums sekasi“, – kalbėjo A. Lukašenka.

„Tačiau jūs turite gerai suprasti, kad Rusija mums ne šiaip draugiška šalis, – joje gyvena mums broliška tauta“, – pareiškė Baltarusijos vadovas.

Be to, A. Lukašenka atkreipė dėmesį, kad jau keletą metų nepavyksta išspręsti konflikto Ukrainoje.

„Duok, Dieve, kad tai nepakryptų į blogąją pusę. Todėl išsaugokime taiką ir ramybę šioje pusėje, Europos geografiniame centre. Šia prasme galite pasikliauti Baltarusija“, – pareiškė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.