Naujienų srautas

Pasaulyje2018.02.08 17:50

Neonacių tinklalapiui vadovavęs vokietis atsidūrė už grotų

BNS 2018.02.08 17:50

Vokietijos teismas ketvirtadienį pripažino kaltu dėl rasinės neapykantos kurstymo vieną uždraustam neonacių tinklalapiui vadovavusį vyrą ir skyrė jam dvejų su puse metų laisvės atėmimo bausmę.

Vakarinio Štutgarto miesto teismo teisėjai sakė, kad 29 metų Ralphas K., kelerius metus valdęs vokišką tinklalapį „Altermedia Deutschland“, „vadovavo nusikalstamai organizacijai ir propagavo neapykantą“.

Dar trys atsakovai sulaukė bausmių už prisidėjimą prie minėtos kraštutinių dešiniųjų internetinės platformos veiklos. Jiems skirtos lygtinės laisvės atėmimo bausmės nuo aštuonių mėnesių iki dvejų metų, pranešė naujienų agentūra DPA.

Vokietijos vyriausybė „Altermedia Deutschland“ išjungė prieš dvejus metus per Holokausto atminimo dieną. Prieš tai tinklalapio redakcijoje keliskart vyko policijos reidai.

Anksčiau tas tinklalapis buvo viena populiariausių šalies kraštutinių dešiniųjų pažiūrų internetinių platformų, kuri pritraukdavo apie 5 mln. lankytojų.

Prokurorai tuo metu tvirtino, kad šiame tinklalapyje skelbiamas įvairus turinys: pradedant „smurto prieš užsieniečius kurstymu ir baigiant panieka kito tikėjimo ar kitos odos spalvos žmonėms ar Holokausto neigimu“.

„Altermedia Deutschland“ taip pat buvo skelbiami „draudžiami nacių pasisveikinimai ir šūkiai“, sakė prokurorai.

Tas tinklalapis, talpintas rusiškuose serveriuose, buvo susijęs su JAV baltųjų viršenybės šalininku ir buvusiu kukluksklano lyderiu Davidu Duke`u.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi