Pasaulyje

2018.02.08 13:15

Paryžiaus teroristo S. Abdeslamo teismas tęsiamas jam nedalyvaujant

ELTA 2018.02.08 13:15

Pagrindinio kaltinamojo dėl 2015 metų teroro aktų Paryžiuje Salaho Abdeslamo teismas Briuselyje ketvirtadienio rytą buvo atnaujintas jam nedalyvaujant, praneša laikraštis „Le Soir“.

Po pirmojo posėdžio, įvykusio vasario 5 d., S. Abdeslamas pranešė teismui neatvyksiąs į kitą posėdį.

Belgijoje jis teisiamas už dalyvavimą susišaudyme su policija mėginant jį sulaikyti 2016 metais.

Teismo salėje pastatytos dvi kameros, kurios leidžia žurnalistams stebėti procesą iš kitos patalpos.

Advokatas Svenas Mary sutiko ginti S. Abdeslamą jam nedalyvaujant ir pareiškė, kad neįkalbinėjo kaltinamojo atvykti į teismą.

Pagal pirmojo posėdžio rezultatus Belgijos prokuratūra paprašė skirti S. Abdeslamui 20 metų laisvės atėmimo bausmę. 

S. Abdeslamas į pirmąjį teismo posėdį buvo atgabentas policijos sraigtasparniu iš kalėjimo Prancūzijoje. Briuselio Teisingumo rūmuose ir aplink juos buvo imtasi ypatingų saugumo priemonių. 

Teroro aktai Paryžiuje ir jo priemiestyje buvo įvykdyti 2015 metų lapkričio 13 d. Teroristai beveik vienu metu susprogdino kelias bombas prie „Stade de France“ stadiono Sen Deni rajone, sušaudė kelių restoranų lankytojus, surengė skerdynes „Bataclan“ koncertų salėje, kur apie 100 žmonių buvo paimta įkaitais. Tada iš viso žuvo 130 žmonių, daugiau kaip 350 buvo sužeisti.

S. Abdeslamas buvo vienas iš septynių teroristų, bet jo mirtininko diržas arba nesprogo, arba jis pats paskutinę akimirką nusprendė jo nepanaudoti. Nuo teroro aktų Paryžiuje iki suėmimo kitų metų kovo mėnesį jis slapstėsi pas savo draugus iš migrantų bendruomenės Briuselyje.

2016 metų kovą policija aptiko jo slėptuvę Belgijos sostinėje. Per buto šturmą policininkams priešinosi ten buvę trys automatais ginkluoti teroristinės grupuotės nariai. Vieną iš jų pareigūnai nukovė, bet S. Abdeslamui ir jo bendrininkui pavyko pasprukti. Po trijų dienų policija vėl surado S. Abdeslamą ir jį sulaikė.