Pasaulyje

2018.02.08 10:37

Pranešimai: per JAV antskrydžius žuvo 100 Sirijos režimo kovotojų

ELTA 2018.02.08 10:37

JAV įvykdė antpuolius prieš Sirijos režimo sąjungininkų pajėgas, vėlai trečiadienį pranešė JAV vadovaujama koalicija, Sirijoje kovojanti su grupuote „Islamo valstybė“ (IS). Skelbiama, kad per antskrydžius žuvo per šimtą kovotojų.

Antskrydžiai įvykdyti reaguojant į „neišprovokuotą (Sirijos vyriausybės pajėgų) ataką“ viename iš JAV remiamų Sirijos demokratinių pajėgų (SDF) štabų, rašoma koalicijos pranešime.

Trečiadienį įvykdyto išpuolio metu koalicijos partneriai buvo kartu su SDF. Ataka įvyko aštuoni kilometrai į rytus nuo Eufrato upe brėžiamos vadinamosios nekonfliktinės linijos, pranešime teigė koalicija.

„Gindama koalicijos ir partnerių pajėgas, koalicija įvykdė antskrydžius prieš užpuolusias pajėgas, kad atremtų agresijos aktą prieš partnerius, dalyvaujančius Visuotinės koalicijos misijoje nugalėti „Daesh“ („Islamo valstybę“, – ELTA)“, – priduriama pranešime.

Transliuotojas CNN citavo JAV karininką, teigusį, kad išpuolis prieš SDF tikriausiai buvo bandymas užimti teritoriją, įskaitant naftos telkinius, kurie rugsėjį buvo atkovoti iš IS.

„Preliminariais duomenimis, nukauta daugiau kaip 100 Sirijos režimą palaikančių kovotojų“, – sakė jis.

Per susirėmimus buvo sužeistas vienas SDF narys, bet koalicijos narių žūčių išvengta.