Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Brazilijos prezidentė paskelbė reformas

ELTA 2015.09.08 13:45

Brazilijos prezidentė Dilma Rousseff, siekdama numalšinti šalyje išplitusius antivyriausybinius protestus, paskelbė reformų paketą, skelbia BBC.

Brazilijos prezidentė Dilma Rousseff, siekdama numalšinti šalyje išplitusius antivyriausybinius protestus, paskelbė reformų paketą, skelbia BBC.

Per televizijos transliaciją prezidentė teigė, kad bus parengtas naujas planas dėl viešojo transporto, ir visos pajamos iš naftos bus skirtos švietimui.

Be kita ko, D. Russeff sakė, kad į šalį iš užjūrio bus pakviesta tūkstančiai gydytojų, kurie padės pagerinti šalies medicinines paslaugas.

Netiesioginiame per nacionalinę televiziją transliuotame pranešime prezidentė teigė, jog kreipia dėmesį į demonstrantų susirūpinimą.

D. Russeff pažadėjo susitikti su taikių protestuotojų lyderiais, pareikšdama, kad šaliai reikalingi „jų indėlis, energija ir sugebėjimai“.

Prieš tai prezidentė dalyvavo skubiajame posėdyje dėl protestų.

Demonstracijos prasidėjo dėl viešojo transporto kainų didinimo San Paule, tačiau greitai peraugo į protestus prieš korupciją ir kitas problemas šalyje.

Naktį į penktadienį daugiau nei milijonas žmonių išėjo į gatves. Apie smurtą pranešta šalies miestuose, nukentėjo dešimtys žmonių, du žuvo.

Penktadienį protestai tęsėsi. Rio de Žaneire demonstracijose dalyvavo tūkstantis žmonių.

Demonstracijos taip pat vyko San Paule, kur buvo sustabdytas eismas. Tačiau apie smurtą pranešimų nepateikiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi