Pasaulyje

2018.02.07 16:30

EP netoleruos barbariško elgesio su moterimis ir mergaitėmis

LRT.lt2018.02.07 16:30

Trečiadienį Europos Parlamentas (EP) pritarė rezoliucijai, kurioje raginama netoleruoti moterų ir mergaičių lyties organų žalojimo. Prie jos teksto reikšmingai prisidėjo EP Moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė (Socialistai ir demokratai).

Manoma, jog moterų lyties organų žalojimo aukų skaičius ES siekia 500 tūkst., o pasaulyje – 200 mln. Dažniausiai žalojamos 5–8 metų mergaitės. Ši žiauri praktika vis dar taikoma kai kuriose Afrikos, Okeanijos ir Azijos šalyse, įskaitant Artimuosius Rytus. Nors ES šalyse ji laikoma nusikaltimu, kai kuriose Europoje įsikūrusių migrantų bendruomenėse mergaitės tebežalojamos. Vilniuje įsikūrusio Europos lyčių lygybės instituto duomenimis, tokių atvejų būta bent trylikoje ES valstybių: Airijoje, Austrijoje, Belgijoje, Danijoje,  Ispanijoje, Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje, Italijoje, Nyderlanduose, Portugalijoje, Suomijoje, Švedijoje ir Vokietijoje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Europarlamentarai apgailestauja, kad labai mažai tokių bylų pasiekia teismą. Jie siūlo rengti tikslinius mokymus pareigūnams, atsakingiems už tokių nusikaltimų tyrimą ir baudžiamąjį persekiojimą. Europos Komisija ir ES šalys raginamos numatyti konkrečias kovos su šia barbariška praktika priemones, kurios apimtų skirtingas sritis: sveikatos, socialinės apsaugos, švietimo, teisingumo ir kitas, taip pat stiprinti šalių bendradarbiavimą. Ypatingą dėmesį siūloma skirti pabėgėlių stovykloms.

„Privalome veiksmingiau kovoti su visų formų smurtu prieš moteris ir mergaites. ES ir jos šalys įsipareigojusios veikti kartu, kad būtų sustabdytas moterų lyties organų žalojimas. Esame dėkingi pilietinei visuomenei už nepailstamą darbą, tačiau būtina jį geriau koordinuoti. Svarbu į šią kovą įtraukti visus sektorius: sveikatos, prieglobsčio, švietimo, vaikų apsaugos“, – kalbėjo EP Moterų teisių komiteto pirmininkė V. Blinkevičiūtė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.