Pasaulyje

2018.02.07 10:39

Iždo departamentas: JAV ruošiasi paskelbti sankcijų Rusijai

BNS 2018.02.07 10:39

JAV Iždo departamentas ruošiasi paskelbti sankcijų Rusijai, susijusių su praeitą mėnesį paskelbtu „Kremliaus sąrašu“, naujienų agentūra „Bloomberg“ antradienį citavo šios institucijos vadovą Steveną Mnuchiną.

JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija sausio 29 dieną paskelbė nekantriai lauktą sąrašą, kuriame yra 114 rusų politikų ir 96 oligarchai, suklestėję Vladimiro Putino valdymo metais. Šis sąrašas sudarytas vykdant Kongreso reikalavimą nubausti Maskvą už kišimąsi į 2016 metais vykusius JAV prezidento rinkimus.

„Kremliaus sąrašas“ buvo parengtas pagal praeitų metų rugpjūtį priimtą įstatymą „Dėl atoveikio Amerikos priešininkams per sankcijas“ (Countering America's Adversaries Through Sanctions Act, CAATSA).

„Bus sankcijų, kylančių iš šios ataskaitos“, – patvirtino iždo sekretorius, atsakydamas į Atstovų Rūmų narės demokratės Maxine Waters klausimą.

S. Mnuchinas patvirtino, kad įslaptintoje ataskaitos dalyje yra išvardyta daugiau kaip 210 Rusijos verslininkų ir aukšto rango pareigūnų. Jis pridūrė, kad sankcijas laiko „labai veiksminga priemone“ ir ketina toliau jas taikyti.

Iždo departamentas anksčiau pažymėjo, kad pats įtraukimas į šį sąrašą nenumato automatinių sankcijų ir nereiškia, kad sąraše minimi asmenys atitinka kriterijus, leidžiančius paskelbti sankcijas.