Naujienų srautas

Pasaulyje2018.02.06 19:59

Iranas atmeta derybas dėl savo raketų programos

ELTA 2018.02.06 19:59

Irano prezidentas Hassanas Rouhani atmetė derybas dėl savo šalies raketų programos. „Mes su niekuo nesiderėsime dėl savo ginklų“, – pareiškė jis Teherane. Irano raketos esą skirtos tik gynybai. Be to, jos nenumatytos nešti masinio naikinimo ginklo, nes Iranas tokių ginklų net neturi, pabrėžė prezidentas.

H. Rouhani atmetė ir naujas derybas dėl branduolinės sutarties. „Ji negali būti nei derybų objektas, nei naujai parašyta“, – kalbėjo prezidentas, turėdamas omenyje JAV prezidento Donaldo Trumpo spaudimą papildyti 2015 metų liepą pasiektą susitarimą. Problemų sprendimo raktas yra Vašingtone, sakė H. Rouhani. Jei JAV užbaigtų savo grasinimus ir sankcijas, padėtis esą automatiškai pagerėtų.

D. Trumpas nuo savo kadencijos pradžios vis grasina pasitraukti iš sutarties, kurią sudarė Iranas ir penkios veto teisę JT Saugumo Taryboje turinčios šalys bei Vokietija. Irano raketų programos plėtrą jis laiko nusižengimu sutarčiai, nors ši liečia tik branduolinę programą. ES šalys taip pat sunerimusios dėl raketų programos, tačiau nori laikytis sutarties.

H. Rouhani kalbėjo ir apie Turkijos karinę operaciją Sirijoje. Ši privalo būti „kuo skubiausiai“ nutraukta, sakė jis. Užsienio armija esą negali tiesiog įžengti į šalį prieš tai negavusi tos šalies vyriausybės ir žmonių sutikimo.

Turkijos karinės akcijos tik sukels tolesnę įtampą visame regione, akcentavo H. Rouhani. Esą būtina gerbti Sirijos teritorinį integralumą. Be to, per šias atakas „žūsta ir mūsų turkų, ir kurdų broliai“. Iš to neturės naudos niekas, ir todėl Iranas yra kategoriškai prieš šias karines operacijas, kalbėjo H. Rouhani.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi