Pasaulyje

2018.02.06 08:13

Prancūzijos Katalonija vadinama Korsika laukia E. Macrono vizito

Kataloniją šiek tiek primenanti Prancūzijos sala Korsika antradienį sulauks prezidento Emmanuelio Macrono vizito. Viduržemio jūros saloje jau kurį laiką sklando separatizmo idėjos. Nacionalistiniai judėjimai siekia salos autonomijos ar net visiškos nepriklausomybės. Tiesa, didesnė dalis korsikiečių nepritaria salos politiniam atsiskyrimui.

Tūkstančiai korsikiečių prieš pat prezidento E. Macrono vizitą dalyvavo eitynėse, reikalaudami didesnės autonomijos. Prancūzijai priklausanti sala, atrodo, yra tikras galvos skausmas prancūzų valdžiai. Vietiniai čia išdidžiai save vadina korsikiečiais ir neskuba pabrėžti esą ir prancūzai.

Todėl ir šįkart prieš pat prezidento vizitą korsikiečiai skuba priminti apie save – savitą kultūrą, žemyninę atskirtį ir autentišką kalbą. Korsikos nacionalistai sako, kad jie nesiekia nepriklausomybės, tačiau nori didesnio finansinio nepriklausomumo ir korsikiečių kalbos pripažinimo. Tačiau E. Macronas sako nesutiksiąs keisti konstitucijos.

Dabartinis Korsikos lyderis – modernusis nacionalistas, kuris įspėjo E. Macroną, kad Paryžius žaidžia su ugnimi, jei neatsižvelgs į Korsikos reikalavimus.

„Kai kurios durys buvo uždarytos kai lankėmės Paryžiuje, kur susitikome su premjeru ir Senato pirmininku. Tikimės, apsilankius prezidentui E. Macronui atsivers keliai dialogui pradėti. Prie to prisidės ir šios eitynės“, – sako Korsikos vykdomosios tarybos pirmininkas Gilles Simeoni.

Nacionalistai, valdę 300 tūkst. gyventojų turinčią salą pastaruosius keletą metų, puikiai pasirodė ir gruodį vykusiuose regiono rinkimuose. Pagrindiniai nacionalistų reikalavimai – korsikiečių kalbai suteikti tokį pat statusą kaip ir prancūzų, paleisti įkalintus Korsikos nacionalistus ir riboti teisę žmonėms iš kitų Prancūzijos vietų pirkti nekilnojamąjį turtą atostogų sala vadinamoje Korsikoje.