Pasaulyje

2018.02.05 10:48

Ukrainoje tūkstančiai demonstrantų reikalavo prezidento atsistatydinimo

ELTA 2018.02.05 10:48

Tūkstančiai žmonių sekmadienį išėjo į Ukrainos sostinės Kijevo gatves, reikalaudami prezidento Petro Porošenkos atsistatydinimo iš posto.

Remiantis Ukrainos žiniasklaidos pranešimais, protestą inicijavo buvęs Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis, kuris rugsėjį neteisėtai pateko į Ukrainą. Birželį Ukrainos pilietybės netekęs M. Saakašvilis šiuo metu neturi jokios pilietybės, nes anksčiau jam taip pat buvo atimta Gruzijos pilietybė.

Kaip pranešama, M. Saakašvilis vadovavo sekmadienį surengtam apie 5 tūkst. žmonių protestui. Jis protesto dalyviams sakė: „Šiandienos veiksmai – tai kampanijos, skirtos sugriauti supuvusią ir korumpuotą sistemą, pradžia. P. Porošenkos atsistatydinimas tėra pirmasis žingsnis“. Protestas buvo tiesiogiai transliuojamas socialiniame tinkle „Facebook“.

Ukrainos prezidentas P. Porošenko padėjo M. Saakašviliui 2015 metais tapti Odesos regiono (Ukraina) gubernatoriumi, tačiau praėjus 18 mėnesių M. Saakašvilis atsistatydino, kaltindamas Ukrainos vadovą korupcija. Teismas Gruzijoje neseniai nuteisė M. Saakašvilį trejiems metams kalėjimo dėl piktnaudžiavimo pareigomis 2004–2013 metais