Naujienų srautas

Pasaulyje2018.02.05 11:57

Belgijos teisme S. Abdeslamas atsisakė duoti parodymus

Prieš Belgijos teismą pirmadienį stojęs vienintelis gyvas likęs teroro aktų Paryžiuje 2015-aisiais organizatorius Salahas Abdeslamas atsisakė duoti parodymus. Šįkart jam tenka atsakyti dėl susišaudymų su Belgijos policija, kuri jį areštavo.

Teismas primins ne tik išpuolių Paryžiuje, per kuriuos žuvo 130 žmonių, siaubą, bet ir leis daugiau sužinoti apie teroro aktų Briuselyje rengėjus, pražudžiusius 162 žmones. S. Abdeslamas įtariamas ryšiais su teroristų grupuote, surengusia mirtininkų atakas Briuselyje netrukus po to, kai jis buvo sulaikytas.

Belgijoje ypatingo saugumo sąlygomis prasidės S. Abdeslamao teismas

S. Abdeslamas dabar kali Prancūzijoje, kuriai jį perdavė Belgijos policija. Izoliuotas, stebimas visą parą, jis 20 mėnesių praleido kalėjime netoli Paryžiaus. Iš jo kiekvieną rytą jis, lydimas elitinių policijos pajėgų, sraigtasparniu ar mašina – to neskelbiama – turės būti atvežtas į Teisingumo rūmus Briuselyje ir atgal į kalėjimą Prancūzijoje.

Pradėti teismą buvo planuota gruodį, bet jis atidėtas, kad advokatui būtų daugiau laiko pasirengti. Kaip pranešama, S. Abdeslamas nekalba su tyrėjais nuo pat jo arešto.

Prancūzijai ir Belgijai tenka sudėtinga užduotis užtikrinti teismo saugumą, o XIX amžiaus Teisingumo rūmų pastatą apsaugoti nuo XXI amžius grėsmių.

Pareigūnai sako – stengsis, kad teismas būtų kaip įprasta, nors sąlygos išskirtinės – turi būti užkirstas kelias pabėgti, savižudybei ar bandymui įvykdyti išpuolį. S. Abdeslamas – ne tik vienintelis likęs teroro aktų Paryžiuje organizatorius, bet ir grupuotės, kuri rengė išpuolius Briuselyje 2016 kovą, dalyvis.

Išsamiau – Jolantos Paškevičiūtės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi