Pasaulyje

2018.02.04 19:50

Šiaurės Korėja sukritikavo D. Trumpo metinį pranešimą

BNS 2018.02.04 19:50

Šiaurės Korėja sekmadienį griežtai sukritikavo JAV prezidento Donaldo Trumpo metinį pranešimą ir sakė, kad jos branduoliniai pajėgumai „atgrasys Trumpą ir jo liokajus nuo pasirodymo Korėjos pusiasalyje“.

Antradienį skaitydamas savo pirmąjį metinį pranešimą D. Trumpas dar kartą perspėjo apie Pchenjano branduolinio arsenalo keliamą grėsmę ir sakė, kad „joks režimas visapusiškiau ir brutaliau neengė savo paties piliečių kaip žiauri diktatūra Šiaurės Korėjoje“.

„Mums tereikia pažvelgti į iškreiptą Šiaurės Korėjos režimo pobūdį, kad suprastume, kokio pobūdžio branduolinę grėsmę jis gali kelti Amerikai ir mūsų sąjungininkams”, – sakė jis.

Sekmadienį Šiaurės Korėjos užsienio reikalų ministerijos pareigūnas atkirto JAV prezidentui.

„Jei Trumpas neatsikratys savo anachronistinės ir dogmatiškos mąstysenos, tai tik nulems tolesnį pavojų Jungtinių Valstijų saugumui ir ateičiai“, – sakė pareigūnas, kurio komentarus paskelbė oficialioji Korėjos centrinė naujienų agentūra (KCNA).

Pareigūnas ginčijo D. Trumpo metinėje kalboje buvusį pareiškimą, kad JAV per vienus pastaruosius metus padarė „neįtikimą pažangą ir pasiekė nepaprastą sėkmę“. Pareigūnas sakė, kad tai „Trumpo stiliaus arogancijos ir išpuikimo viršūnė“.

D. Trumpas savo kalboje taip pat teigė, jog Vašingtonas vykdo „maksimalaus spaudimo kampaniją“, kad Šiaurės Korėja negalėtų atakuoti Jungtinių Valstijų branduoliniais ginklais.

Į tai Šiaurės Korėjos užsienio reikalų ministerijos pareigūnas atsakė, kad jo šalies „gynybos pajėgumai su branduolinėmis pajėgomis kaip jų stuburu visiškai atgrasys Trumpą ir jo liokajus nuo pasirodymo Korėjos pusiasalyje“.

Penktadienį JAV prezidentas siekė didinti spaudimą Pchenjanui: konsultavosi su sąjungininkais ir Ovaliajame kabinete priėmė šešis perbėgėlius iš Šiaurės Korėjos, pademonstruodamas jiems paramą šiuo galimai provokuojančiu žingsniu.

Grupėje svečių, kurių istorijas D. Trumpas pavadino „neįtikėtinomis ir tikrai įkvepiančiomis“, buvo vienas bankininkas, susipažinęs su režimo užsienio finansinėmis operacijomis, vienas buvęs politinis kalinys ir abiejų kojų netekęs Ji Seong-ho.

Ji Seong-ho pabėgo iš Šiaurės Korėjos 2006 metais. Antradienį jis dalyvavo JAV prezidento metinio pranešimo pristatyme ir sėdėjo garbingoje vietoje – vos už kelių vietų nuo pirmosios šalies ponios Melanios Trump.

D. Trumpas yra pareiškęs norą diplomatija spręsti augančią įtampą dėl Pchenjano, bet taip pat yra sakęs, kad prireikus JAV panaudos prieš Šiaurės Korėją karinę jėgą.