Pasaulyje

2018.02.04 13:46

EK nori paspartinti Vakarų Balkanų šalių įstojimą į ES

ELTA2018.02.04 13:46

Europos Komisija (EK) nori gerokai paspartinti šešių Balkanų šalių įstojimą į Europos Sąjungą (ES). „Vakarų Balkanų valstybių narystė ES yra politinis, saugumo politinis ir ekonominis Bendrijos interesas“, – rašo Komisija savo dokumente, kurį cituoja Vokietijos laikraštis „Welt“.

Minėtos šešios Vakarų Balkanų šalys yra Serbija, Juodkalnija, Makedonija, Bosnija ir Hercegovina, Albanija ir Kosovas. Serbija ir Juodkalnija, Europos Komisijos nuomone, prie ES galėtų prisijungti jau 2025 metais. „Jei rodys stiprią politinę valią, įgyvendins reformas ir išspręs nesutarimus su kaimynėmis, Juodkalnija ir Serbija iki 2025 turėtų būti pasiruošusios narystei“, – sakoma dokumente, kuris antradienį bus pateiktas Strasbūre.

Šiuo metu Vakarų Balkanų šalys esą turi „istoriškai palankią galimybę“ savo ateitį tvirtai ir neatšaukiamai susieti su ES. Tačiau būtina įgyvendinti reformas ir paspartinti reformų tempą. Komisija, pavyzdžiui, konkrečiai reikalauja „išsamios, teisiškai įpareigojančios santykių tarp Serbijos ir Kosovo normalizavimo sutarties“.

Jau sausio viduryje ES plėtros komisaras Johannesas Hahnas interviu Austrijos naujienų agentūrai APA sakė, kad kitas Bendrijos plėtros etapas įmanomas iki 2025 metų. Kaip kandidates jis įvardijo Serbiją ir Juodkalniją. Komisaras tada paskelbė, kad vasario 6-ąją pristatys naują Komisijos parengtą ES plėtros strategiją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.