Pasaulyje

2018.02.04 10:03

Tūkstančiai žmonių Londone išėjo į gatves, protestuodami prieš sveikatos sistemos būklę

ELTA 2018.02.04 10:03

Tūkstančiai žmonių šeštadienį Londone išėjo į gatves, protestuodami prieš šalies sveikatos sistemos būklę. Jie ragino vyriausybę valstybinei sveikatos sistemai (NHS) skirti daugiau lėšų ir apriboti privataus sektoriaus įtaką. NHS yra ištikusi didelė krizė: Karališkojo slaugos koledžo duomenimis, šiuo metu neužimta 40 000 medicinos seserų ir slaugytojų darbo vietų. Be to, darbą palieka gerokai daugiau jų nei ateina naujų.

Protestuotojai laikė rankose plakatus su užrašais „NHS neparduodama“ ir „Šalins rankas nuo mūsų NHS“. Daugelis mitingo dalyvių baiminasi, kad nemokama sveikatos sistema ilgainiui gali būti reformuota pagal JAV pavyzdį, kur pacientai turi patys mokėti už paslaugas.

„Jei tavo vaikas smarkiai karščiuoja, tu turi vykti į ligoninę arba tau reikia gydytojo, tai tu turėtum gauti pagalbą nesirūpindamas dėl išlaidų“, – britų naujienų agentūrai „Press Association“ sakė ligoninių lobistė Tamsyn Bacchus.

NHS krizę paaštrino didelis gripo proveržis šią žiemą. Praėjusiomis savaitėmis daugybė gydytojų atsiprašinėjo savo pacientų socialiniuose tinkluose. Vienas greitosios pagalbos medikas perspėjo dėl „situacijos, kaip trečiojo pasaulio šalyse“.