Pasaulyje

2018.02.04 10:10

Kipre vyksta antrasis prezidento rinkimų turas

BNS 2018.02.04 10:10

Kipre sekmadienį piliečiai vėl renka naująjį prezidentą per antrąjį turą, kuriame pergalės tikisi ir dabartinis prezidentas Nicos`as Anastasiades`is, ir jo varžovas Stavros`as Malas, kurį palaiko komunistinė partija AKEL. Jiedu varžosi, kas iš jų geriau sugebėtų suvienyti šią salos valstybę ir paskatintų ekonomikos atsigavimą po žiaurios finansų krizės.

Per pirmąjį rikinimų ratą, sausio 28 dieną, N. Anastasiadis pelnė 35,5 proc. balsų, o S. Malas – 30 proc.

Šio sekmadienio varžybos kartoja 2013-ųjų scenarijų, kai prezidento postas atiteko N. Anastasiades`iui.

Šį kartą, pirmąjį ratą pralaimėjusiems kandidatams atsisakius remti nė vieno likusio varžovo, daugiau vilties laimėti turi N. Anastasiades`is, kuriam tektų antroji ir paskutinė kadencija prezidento poste.

„N. Anastasiades`is vis dar atrodo turįs persvarą, bet yra abejonių, ar bus aktyvūs rinkėjai“, – sakė naujienų agentūrai AFP politologas Christophoros`as Christophorou.

Į atsidariusias rinkimų apylinkes laukiama ateinančių apie 551 tūkst. rinkimų teisę turinčių piliečių, rinksiančių aštuntą jaunos respublikos prezidentą daugiau kaip 1100 balsavimo vietų.

Per pirmąjį rinkimų turą dalyvavo šiek tiek daugiau kaip 71 proc. rinkėjų.

Rinkimų apylinkės atsidarė 7 val. (vietos ir Lietuvos) laiku ir užsidarys 18 val. Jau sekmadienį vakare laukiama rezultatų bei naujojo prezidento prisaikdinimo.