Pasaulyje

2018.02.02 20:00

A. Merkel: sudaryti koalicinę sutartį neleidžia „rimti nesutarimai“

BNS2018.02.02 20:00

Vokietijos kanclerė Angela Merkel penktadienį perspėjo, kad Vokietijos pagrindinės partijos vis dar turi „labai rimtų nesutarimų“, kuriuos privalo išspręsti iki koalicinės vyriausybės formavimui skirto termino pabaigos kitą savaitę.

Artėjant „lemiamam derybų etapui“ dėl naujos dešiniųjų ir kairiųjų „didžiosios koalicijos“, konservatoriai ir socialdemokratai turėtų derėtis iki paskutinės minutės, sakė A. Merkel.

„Tebeturime visą virtinę labai rimtų nesutarimų – mūsų dar laukia milžiniškas darbas, – kalbėjo ji. – Tikiuosi, kad mums pasiseks, tačiau problemos, kaip jau sakiau, dar neišspręstos“.

Partijos sako norinčios užbaigti derybas iki sekmadienio ir pasilikti dvi laisvas dienas iki antradienio tam atvejui, jeigu per savaitgalį nepavyktų susitarti svarbiausiais klausimais.

SPD lyderis Martinas Schulzas patvirtino, kad dar „truputį reikia pasiderėti“, tačiau pridūrė, kad artėjanti termino pabaiga neprivers jo pasirašyti skubotą susitarimą.

„Kruopštumas turi būti svarbiau už greitumą“, – sakė jis.

A. Merkel konservatyviosios Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) partnerės Bavarijoje Krikščionių socialinė sąjungos (CSU) vadovas Horstas Seehoferis nurodė, kad didžiausius nesutarimus kelia sveikatos draudimo ir įdarbinimo politikos pakeitimai, kurių reikalauja socialdemokratai (SPD).

Tačiau jis optimistiškai įvertino galimybę partijoms susitarti ir išeiti iš politinės aklavietės, kurioje šalis atsidūrė po rugsėjį vykusių visuotinių rinkimų.

„Esu įsitikinęs, kas mes sugebėsime tai padaryti artimiausiomis dienomis“, – pareiškė H. Seehoferis žurnalistams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.