Naujienų srautas

Pasaulyje2018.02.02 14:58

Per susirėmimus Kalė uostamiestyje pašautų keturių migrantų būklė kritinė

BNS 2018.02.02 14:58

Po afganų ir afrikiečių susirėmimų Prancūzijos šiaurėje esančiame Kalė uostamiestyje keturių pašautų migrantų būklė ketvirtadienį buvo kritinė, o dar vieno – sunki, pranešė vietos pareigūnai.

Keturi migrantai iš Eritrėjos, kurių amžius – nuo 16 iki 18 metų, buvo nuvežti į ligoninę operuoti, sakė vietos prokurorai. Dar vienas sužeistas migrantas „dėl labai rimtos sveikatos būklės“ buvo nuvežtas į netoliese esantį Lilio miestą, nurodė vietos prefekto biuras.

Beveik dvi valandas trukę susirėmimai kilo pietiniame Kalė pakraštyje, tarp maždaug 100 Eritrėjos piliečių ir maždaug 30 afganų, laukusių eilėje prie maisto davinių. Muštynės prasidėjo vienam afganui paleidus šūvius.

Vėliau už 5 km, pramoninėje vietoje, kilo antras susirėmimas: daugiau kaip šimtas metaliniais strypais ir lazdomis apsiginklavusių Eritrėjos piliečių mušėsi su maždaug 20 afganų, sakė prokurorai.

Iš viso per susirėmimus buvo sužeista 12 žmonių, o dar vienas nukentėjo per eismo avariją.

„Policija įsikišo, kad apgintų afganų migrantus, konfrontavusius su 150–200 Eritrėjos migrantų“, – nurodė vietos prefektūra. Ji pridūrė, kad rajone stiprinamas saugumas.

Tai didžiausias smurto protrūkis Kalė nuo 2017 metų liepos 1-osios susirėmimų, per kuriuos buvo sužeista 16 žmonių. Metais anksčiau, birželį, šiame mieste per susirėmimus buvo sužeista 40 žmonių.

Kalė uostamiestyje renkasi migrantai, norintys kirsti Lamanšo sąsiaurį ir patekti į Didžiąją Britaniją.

Prancūzijos vidaus reikalų ministras Gerard`as Collombas socialiniame tinkle „Twitter“ ketvirtadienį parašė, kad sraigtasparniu nuskris į Kalė ir galbūt ten liks per naktį.

„Po rimtų šiandienos incidentų šįvakar vyksiu į Kalė su prefektu, meru ir vietos veikėjais (įskaitant policiją) įvertinti situacijos“, – parašė jis.

Liūdnai pagarsėjusi Kalė „Džiunglių“ stovykla, kurioje vienu metu gyveno maždaug 10 tūkst. žmonių, puoselėjusių viltis patekti į Britaniją, 2016 metais buvo nugriauta, bet mieste tebėra šimtai migrantų, mėginančių slapta prasmukti į sunkvežimius, važiuojančius į Angliją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi