Naujienų srautas

Pasaulyje2013.06.21 16:59

Degė Latvijos Prezidento rezidencija – Rygos pilis

ELTA 2013.06.21 16:59

Rygos centre degė Latvijos prezidento rezidencija – Rygos pilis, praneša ELTA, remdamasi Latvijos žinių agentūra LETA.

Rygos centre degė Latvijos prezidento rezidencija – Rygos pilis, praneša ELTA, remdamasi Latvijos žinių agentūra LETA.

Gaisrą gesino ne tik daugiau kaip 10 sostinės gaisrininkų cisternų, bet ir gelbėtojų būrys iš Jūrmalos, Latvijos nacionalinių ginkluotųjų pajėgų malūnsparnis, Rygos laisvojo uosto buksyrinis laivas.

Į įvykio vietą atvykę muziejaus darbuotojai teigė, kad pilies saugykloje yra daug vertingų muziejaus eksponatų. Kultūros ministrė Žaneta Jaunzemė-Grendė kartu su gelbėtojais ir muziejaus darbuotojais iš saugyklos išnešė vertybes.

Pranešimą apie gaisrą ugniagesiai gavo 22.21 val. Pirminiais duomenimis, užsidegė 50–100 kv. metrų stogo, įgriuvo dalis perdengimo. Kol kas nežinoma, kodėl kilo gaisras. Prie pilies susirinko šimtai smalsuolių. Apie nukentėjusius per gaisrą nepranešta.

Pilis yra Latvijos prezidento rezidencija. Remonto darbai pilyje vyksta nuo pereitų metų spalio mėnesio. Prezidentas Andris Berzinis dirba kituose rūmuose.

Dėl gaisro Rygos pilyje pradėtas baudžiamasis procesas. Tai nedetalizuodama patvirtino Vidaus reikalų ministerijos valstybės sekretorė Ilzė Pėtersuonė-Guodmanė.    

Penktadienį ryte Latvijos gaisrininkų vadovybė kreipėsi į Lietuvos priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentą prie VRM (PAGD) su prašymu padėti ištirti gaisro aplinkybes Rygos pilyje, kurioje įsikūrusi Latvijos prezidentūra. Didelis gaisras pilies rūmuose kilo vakar apie 22.00 valandą.

Reaguojant į šį prašymą į Rygą operatyviai išvyko Gaisrinių tyrimų centro viršininko pavaduotojo Artūro Raskovo vadovaujama ekspertų grupė, kuri apie 13 val. jau buvo vietoje ir ėmėsi gaisravietės apžiūros. Pasak vidaus reikalų ministro D. A. Barakausko, Lietuvos gaisrų tyrėjų aukšta kompetencija yra pripažinta tarptautiniu mastu, tai ne pirma jų komandiruotė į užsienį, padedant vietos ekspertams nustatyti gaisro kilimo priežastis ir židinį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi